Οι Bucks (12-5) για ακόμη ένα παιχνίδι είχαν σε εξαιρετική βραδιά τον Γιάννη Αντετοκούνμπο με 36 πόντους, αλλά δεν απέφυγαν την 2η ήττα τους εντός έδρας, αυτή τη φορά από τους Bulls (8-10) του εξαιρετικού Derozan, με το σκορ 113-118.

Οι Bucks χάρη σε 2 τρίποντα μαχαιριές που δέχτηκαν από τον Cody White αλλά και τον Nikola Vucevic έχασαν το παιχνίδι από τους Bulls 113-118.

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο στο πρώτος μέρος δεν ήταν τόσο καλός. Στο ημίχρονο είχε ένα χλιαρό 8/5/3 με 4/10 δίποντα. Στην 3η περίοδο ήταν καλός αλλά το 4ο foul ενώ στην 4η περίοδο ήταν συγκλονιστικός αλλά δεν αρκούσε για να κερδίσει το παιχνίδι. Συνολικά ο Γιάννης Αντετοκούνμπο σε 34 λεπτά είχε 36 πόντους (15/25 δίποντα, 0/2 τρίποντα, 6/9 βολές), 11 ριμπάουντ, 7 ασίστ, 8 λάθη, 5 φάουλ, 9 κερδισμένα φάουλ, +5 στο +/- και 43.7 USG%.

Για τους Bulls πρώτος σκόρερ ήταν ο DeMar DeRozan με 36 πόντους (12/21 δίποντα, 2/3 τρίποντα, 6/7 βολές), 4 ριμπάουντ, 8 ασίστ, 2 μπλοκ.

Mετά το τέλος του αγώνα των Bucks με τους Bulls, o  Γιάννης, ο Θανάσης και ο Κώστας Αντετοκούνμπο είχαν την ευκαιρία να τα πούνε λίγοσε μία συνάντηση των τριών εκ των πέντε αδελφών της οικογένειας.

Με το παιχνίδι να έχει τελειώσει, οι Γιάννης και Θανάσης μπόρεσαν να μιλήσουν για λίγο με τον αδελφό τους Κώστα, λέγοντας κάποια πράγματα πριν αποχωρήσουν από το παρκέ, με τον Θανάση μάλιστα να παίρνει αγκαλιά τον μικρότερο αδελφό του.

ΤΑ ΔΩΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 33-32, 62-61, 83-90, 113-118

Δείτε τα στατιστικά του αγώνα εδώ

Τα ομαδικά στατιστικά των Μιλγουόκι Μπακς: 29/53 δίποντα, 12/38 τρίποντα, 19/25 βολές, 59 ριμπάουντ, 24 ασίστ, 5 κλεψίματα, 3 μπλοκ, 19 λάθη, 17 φάουλ

Τα ομαδικά στατιστικά των Σικάγο Μπουλς: 25/45 δίποντα, 18/42 τρίποντα, 14/18 βολές, 45 ριμπάουντ, 30 ασίστ, 9 κλεψίματα, 12 μπλοκ, 13 λάθη, 20 φάουλ