Σε ένα παιχνίδι θρίλερ οι Bucks συνέχισαν το αήττητο σερί 6 αγώνων και κέρδισαν δύσκολα τους αξιόμαχους Pistons ( 2-6) Άλλη μια μεστή εμφάνιση για τον Γιάννη Αντετοκούνμπο με 31 πόντους.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με  τους Bucks να παίζουν μέτρια και να προηγούνται ήδη με μια διαφορά 7 πόντων (13- 6). Με ένα σερί 5 πόντων από το Lopez η διαφορά πήγε στους 10 (18-8) ενώ η διαφορά συνέχισε να ανεβαίνει με τον Holiday να έχει ήδη 13 πόντους (2/2 δίποντα, 3/4 τρίποντα) με την πρώτη περίοδο να κλείνει στο +11 για τα «Ελάφια»

Στη δεύτερη περίοδο ο Γιάννης άρχισε να πρωταγωνιστεί με αποτέλεσμα η διαφορά να φτάνει τους 15 πόντους (40-25) Σταδιακά οι Pistons έβγαλαν αντίδραση και κατάφεραν να μειώσουν το σκορ στους 8 πόντους για το ημίχρονο 60-52.

Στην τρίτη περίοδο οι Pistons αντέδρασαν και μείωσαν στον πόντο (62-61) χάρη σε καλάθια του Bey. H αντίδραση ήρθε με 9 συνεχόμενους πόντους από τον Γιάννη και η διαφορά ανέβηκε στους 11 πόντους (88-77)

Η τέταρτη περίοδος   βρήκε τους Pistons να μειώνουν στους δύο  πόντους τη διαφορά 92-90. Με τον Γιάννη να κάνει το 5ο του foul και τον Lopez να αυξάνει την διαφορά στο +5. Οι Pistons αντέδρασαν και το 103-101 έγινε 105-105 στα 57.6 . Χρειάστηκε ένα μεγάλο τρίποντο του Jrue Holiday και ένα χαμένο τρίποντο από τον Cade για να λήξει το παιχνίδι 110-108 υπέρ  των Bucks.

Για τους Bucks για άλλο ένα παιχνίδι πρώτος σκόρερ ήταν ο Αντετοκούνμπο που σε σχεδόν 32 λεπτά συμμετοχής  είχε 31 πόντους (12/19 δίποντα, 0/4 τρίποντα, 7/9 βολές), 7 rebound, 2 assist, 2 block, 4 λάθη, 5 foul, 8 κερδισμένα foul, 40.7% USG και -1 στο σύστημα αξιολόγησης.

Για τους Pistons πρώτος σκόρερ ήταν ο Bogdan Bogdanovic με 23 πόντους (6/10 δίποντα, 3/6 τρίποντα, 2/2 βολές)

ΤΑ ΔΩΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 34-23, 60-52, 88-77, 110-108

Τα ομαδικά στατιστικά των Μιλγουόκι Μπακς: 27/47 δίποντα, 11/40 τρίποντα, 23/29 βολές, 58 ριμπάουντ, 20 ασίστ, 5 κλεψίματα, 5 μπλοκ, 16 λάθη, 21 φάουλ

Τα ομαδικά στατιστικά των Ντιτρόιτ Πίστονς: 33/63 δίποντα, 8/29 τρίποντα, 18/21 βολές, 51 ριμπάουντ, 19 ασίστ, 9 κλεψίματα, 3 μπλοκ, 12 λάθη, 24 φάουλ