Ο Carmelo Anthony, μετά από 1.5 χρόνο απουσίας από το ΝΒΑ, επέστρεψε πέρυσι στην κορυφαία λίγκα, για να φορέσει τη φανέλα των Portland Trail Blazers, σε μια απόφαση που ανέδειξε άπαντες!

Ένα χρόνο μετά, ο 12ος πλέον σκόρερ στην ιστορία του πρωταθλήματος, συνεχίζει τις υψηλές πτήσεις, παρά το γεγονός πως αγγίζει τα 37 του χρόνια.

Για του λόγου το αληθές, αριθμεί σχεδόν 15 πόντους με 42% εντός πεδιάς, 6 ριμπάουντ, 1 κλέψιμο και 1 τάπα ανά 31 λεπτά συμμετοχής, και χθες τέλεσε την ίσως κορυφαία του εμφάνιση εδώ και μια 3ετία!

Πιο συγκεκριμένα, ο Carmelo πέτυχε 24 πόντους με 9-15 σουτ και 4-5 τρίποντα σε 26 λεπτά κόντρα στους πρωτοπόρους της ανατολικής περιφέρειας Philadelphia 76ers, αλλά και 17 πόντους στην τελευταία περίοδο, για να χαρίσει στους Blazers την 14η νίκη τους σε 24 ματς.