Με τον Κawhi Leonard να πετυχαίνει 45 ολόκληρους πόντους (18-25 σουτ, 5-9 τρίποντα, 4-4 βολές), 6 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 2 κλεψίματα σε 42 αγωνιστικά λεπτά, οι Los Angeles Clippers κατάφεραν να περάσουν από το Τέξας και να επικρατήσουν των Dallas Mavericks με 104-97, ισοφαρίζοντας τη σειρά σε 3-3 και στέλνοντάς τη σε Game 7!

Προς το παρόν, κανείς γηπεδούχος δεν έχει κατορθώσει να κερδίσει στην έδρα του, με τον εκάστοτε φιλοξενούμενο να μετράει 6 νίκες σε ισάριθμα έως τώρα ματς και το πλεονέκτημα της έδρας να έχει σπάσει εν γένει 4 φορές.

Όσον αφορά όμως, το χθεσινό ματς αποκλειστικά, εκτός του ασύλληπτου Klaw, σε τρομερή κατάσταση ήταν και ο Paul George που μέτρησε 20 πόντους (6-15 σουτ, 2-7 τρίποντα, 6-10 βολές), 13 ριμπάουντ, 6 ασίστ και 3 τάπες σε 46 ολόκληρα λεπτά αλλά και Reggie Jackson που προσέθεσε 25 πόντους, 9 ριμπάουντ, 4 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Από την αντίπερα όχθη, οι Luka Doncic (29 πόντοι, 8 ριμπάουντ, 11 ασίστ) και Tim Hardaway Jr. (23 πόντοι) ήταν ολομόναχοι για τους Mavs, που τα βρήκαν σκούρα σε ακόμα ένα παιχνίδι στην έδρα τους κόντρα στους Clippers.

Μπορείτε να βρείτε τα πλήρη στατιστικά στοιχεία της αναμέτρησης ΕΔΩ.