Τις….σκούπες βγάλανε οι Bucks οι οποίοι κέρδισαν τους Miami Heat με 103-120 και κλείδωσαν την παρουσία τους στους ημιτελικούς της Περιφέρειας.

Αυτό βέβαια για να συμβεί αυτή αυτή φορά δυσκολεύτηκαν ιδίως στο πρώτο ημίχρονο στο οποίο οι Heat έδειξαν έτοιμοι να πάρουν τον αγώνα και να προστατεύουν την έδρα τους.Ως εκ τούτου πήγαν στα αποδυτήρια στο +7(64-57)

Στο δεύτερο ημίχρονο όμως οι Bucks σοβαρεύτηκαν ιδίως στην άμυνα και μέσω της καλής τους επιθετικής λειτουργίας πέρασαν μπροστά στο σκορ και κατάφεραν να πάρουν την νίκη που τους τσέκαρε τσέκαρε εισιτήριο για τους ημιτελικούς της Περιφέρειας.

Πρωταγωνιστές για τους νικητές ήταν Ο Lopez, Forbes και Αντετοκούνμπο με 25, 22 και 20 πόντους αντίστοιχα με τον MVP να έχει και 12 rebound και 15 assist.