Οι Bucks έφτασαν τις 4 συνεχόμενες  νίκες στο NBA κερδίζοντας τους New York Knicks  (3-2) 119-108 στην Fiserv Forum.  Για τους Bucks οι 8 από τους 10 που αγωνίστηκαν ήταν διψήφιοι με αιχμή του δόρατος τον Γιάννη Αντετοκούνμπο  που πήγε να κάνει triple- double που είχε 30 πόντους.

Το παιχνίδι  άρχισε με ένα 8-0 των Bucks με προεξάρχοντα τον Γιάννη ( 5 πόντοι) με τους Knicks να βρίσκουν λύσεις και να τελειώνει η πρώτη περίοδος με σκορ 26 24. Στη δεύτερη περίοδο οι δύο ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ με τα ποσοστά των ομάδων να είναι χαμηλά και στο τρίποντο με τους Bucks ωστόσο να καταφέρουν να πάρουν 2 φορές διαφορά 8  πόντων 56-48 και 59-51 με το ημίχρονο να κλείνει  στο +6 για τα «Ελάφια» 59-53.

Στην τρίτη περίοδο με καλές άμυνες, με το τέταρτο φάουλ του Robinson αλλά και την ενεργοποίηση του Αντετοκούνμπο (8 πόντοι) η διαφορά αυξανόταν και έφτασε τους 24 πόντους 90-66. Ωστόσο οι Knicks εκμεταλλεύτηκαν την ξεκούραση του Αντετοκούνμπο, του Holiday, και του Allen και με ένα επί μέρους σερί 4-14 η περίοδος έκλεισε στο +11 96-85 για τους γηπεδούχους.

Η τέταρτη περίοδος άρχισε με ένα σερί από τους Bucks και η διαφορά να φτάνει στο +17 104-87 9 λεπτά σχεδόν πριν το τέλος του παιχνιδιού και 106-89 8 λεπτά πριν το τέλος. Οι Knicks  το μόνο που κατάφεραν είναι να μειώσουν την διαφορά στους 11 πόντους με το τελικό σκορ να είναι το 119-108.

Για τους Bucks οι 8 από τους 10 παίκτες που έπαιξαν ήταν διψήφιοι, κάτι που μειώνει την κομβική απουσία 3 παικτών για τους Bucks, με τον Γιάννη Ανετοκούνμπο να μην κάνει το triple-double για 1 assist, έχοντας σε 39 λεπτά 30 πόντους (10/16 δίποντα, 1/6 τρίποντα, 7/11 βολές), 14  rebound, 9 assist, 1 κλέψιμο, 1 μπλοκ, 2 λάθη, κανένα φάουλ, 7 κερδισμένα φάουλ, 8 πόντοι στον αιφνιδιασμό και +27 στο ranking. Για τους Knicks πρώτος σκόρερ ήταν ο RJ Barrett με 20 πόντους (1/7 τρίποντα)
Για τους Bucks επόμενο παιχνίδι είναι το αυριανό ξημερώματα Σαββάτου με τους Atlanta Hawks πάλι εντός έδρας (03:00, COSMOTE SPORT 4 HD) με τους Knicks να παίζουν εκτός έδρας με τους Cleveland Cavaliers μεσάνυχτα Κυριακής (00:00, OSMOTE SPORT 4 HD)

ΤΑ ΔΩΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 26-24, 59-53, 96-85, 119-108

Τα ομαδικά στατιστικά των Μιλγουόκι Μπακς: 29/64 δίποντα, 13/45 τρίποντα, 22/27 βολές, 72 ριμπάουντ, 23 ασίστ, 8 κλεψίματα, 8 μπλοκ, 6 λάθη, 24 φάουλ

Τα ομαδικά στατιστικά των Νιου Γιορκ Νικς: 25/57 δίποντα, 12/35 τρίποντα, 22/32 βολές, 65 ριμπάουντ, 18 ασίστ, 6 κλεψίματα, 5 μπλοκ, 12 λάθη, 19 φάουλ