Πριν από λίγες ώρες, οι Brooklyn Nets επικράτησαν των Milwaukee Bucks με 115-107 στη Νέα Υόρκη στο πλαίσιο του Game 1 της ημιτελικής σειράς της Ανατολής, με τον πρώην παίκτη των Κολοσσού Ρόδου και Παναθηναϊκού, Mike James, να είναι εξαιρετικός!

Πιο συγκεκριμένα, σε 30 αγωνιστικά λεπτά –ελέω του τραυματισμού του James Harden στο πρώτο λεπτό της αναμέτρησης– ο Αμερικάνος PG μέτρησε 12 πόντους (5-11 σουτ, 2-4 τρίποντα), 7 ριμπάουντ και 3 τελικές πάσες και λειτούργησε ιδανικά ως ο Sixth Man της ομάδας του Steve Nash, που ήταν πολύ χαρούμενος για τον παίκτη του μετά το πέρας του ματς, αναφέροντας εν ολίγοις πως ο James «τα έκανε όλα».

Αναλυτικά όσα ανέφερε ο θρύλος του ΝΒΑ:

«Περιμένουμε από όλα τα παιδιά να βοηθήσουν και σήμερα έγινε ακριβώς αυτό. Μας συμβαίνει όλη την χρονιά να χάνουμε κάποιον παίκτη και κάποιος άλλος να βγει μπροστά.

Ποιος το περίμενε πριν τον αγώνα ότι θα έπαιζε 30 λεπτά ο Mike.
Σκόραρε, πήρε ριμπάουντ, έβγαλε φάσεις, πάλεψε.

Είναι ωραίο να βλέπω παίκτες που είναι εκτός rotation να αρπάζουν την ευκαιρία, να βγαίνουν μπροστά και να παίζουν καλά».