Για την NBA – G League οι Texas Legends έχασαν από τους w 116-125 με εκπληκτικό Tyler Dorsey που έβαλε 30 πόντους  ενώ στα ρηχά έμεινε ο Άλεξ Αντετοκούνμπο με 6 πόντους στην ήττα των Wisconshin Herd επί τους Delaware Blue Coats 153-132.

Οι Texas Legends έχασαν από τους Salt Lake City Stars  116-125 με τον Tyler Dorsey ωστόσο να είναι καταπληκτικός. Στο 3 -6 και στην 11η θέση  η Texas Legends, στο 5-4 και στην 7η θέση  οι Salt Lake City Stars.

Παρά την ήττα από τους Salt Lake City Stars   για τους Texas Legends ο Tyler Dorsey ήταν εκπληκτικός. Συγκεκριμένα είχε 30 πόντους, 6 ασίστ, 4 ριμπάουντ και 2 κλεψίματα στα 36 λεπτά της παραμονής του στο παρκέ. Συνολικά τέλειωσε το ματς με 50% στην επίθεση (12/24), σουτάροντας με 6/13 πίσω από τη γραμμή των τριών πόντων. Εκτέλεσε μάλιστα με κάθε πιθανό τρόπο: είτε εν στάση είτε μετά από ντρίμπλα είτε από hand off είτε από προσωπική ενέργεια.

Ο Ντόρσεϊ παίζει κατά μέσο όρο 31.1 λεπτά ανά παιχνίδι στο πρωτάθλημα και μετρά 21.5 πόντους με 38% από το τρίποντο, 4 ριμπάουντ και 4 ασίστ.

Για τους Salt Lake City Stars πρώτος σκόρερ ήταν ο Johnny Juzang με 22 πόντους αλλά με 6/19 σουτ, 3 rebounds και 3 assists.

ΤΑ ΔΩΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 20-28,  54- 57, 82-90, 116-125

Δείτε τα στατιστικά του αγώνα εδώ.

Οι Wisconsin Herd δεν κατάφεραν να αποφύγουν την ήττα χάνοντας από τους Delaware Blue Coats 153-132 με τον Άλεξ Αντετοκούνμπο να μένει στα ρηχά. Στο 3-4 και στην 9η θέση  οι Wisconsin Herd, στο 6-3 και στην 5η θέση  οι Delaware Blue Coats.

ο Άλεξ Αντετοκούνμπο δεν κατάφερε να στρέψει πάνω του τα βλέμματα. Έπαιξε μεν 18 λεπτά στην ήττα των Γουισκόνσιν Χερντ με 153-132 από τους Ντελάγουερ Μπλου Κόατς, αλλά οι 6 πόντοι του με 2/3 προσπάθειες και τα 2 ριμπάουντ δεν θα ήταν δυνατόν κάποια διαφορά.

Τουλάχιστον έπαιξε ένα καλό πικ εν ρολ, καθώς μετά το σκριν βυθίστηκε, υποδέχθηκε την μπάλα και την άφησε στο καλάθι.

Για τους Wisconin Herd πρώτος σκόρερ ήταν ο Lindell Wigginton με 29 πόντους (6/9 τρίποντα), 6 assists και 5 rebounds και 2 κλεψίματα.

Για τους Delaware Blue Coats αλλά και για όλο  τον αγώνα πρώτος σκόρερ ήταν ο Mac McClung με 40 πόντους (15-20 σουτ, 7/9 τρίποντα, 3/4 βολές), 4 rebounds, 8 assists, 3 λάθη αλλά και 27 στην αξιολόγηση.

ΤΑ ΔΩΔΕΚΑΛΕΠΤΑ:  38-32, 76 -67, 116 -103, 153-132.