Οι Hawks εκμεταλλεύτηκαν τις απουσίες των Suns και τους κέρδiσαν 116-107. Νίκη και για τους Magic επί των Nuggets 115-104. Νίκη των Nets επί των Bulls 116-105.

Atlanta Hawks – Phoenix Suns: 116-107

Οι Suns  βρίσκονται ακόμα σε φάση… hangover μετά την απόκτηση του KevinDuarnt. Κόντρα στους Hawks δεν είχαν τον Durant – αλλά ούτε και τον Devin Booker. Παρατάχθηκαν με 9 παίκτες. Και οι Hawks έκαναν ό,τι ήθελαν από την αρχή του αγώνα, φτάνοντας στην νίκη με 116-107, πιο εύκολα από ότι δείχνει το τελικό σκορ. Στο 28-28 και στην 8η θέση της Ανατολής οι Hawks, στο 30-27 και στην 6η θέση της Δύσης οι Suns.

Πρώτος σκόρερ για τους Hawks ήταν ο Trae Young με 36 πόντους (5 τρίποντα), 7 ριμπάουντ, 12 ασίστ και 9 λάθη.

Για τους Suns πρώτος σκόρερ ήταν ο Josh Okogie με 25 πόντους (9/17 σουτ, 3/6 τρίποντα), 4 rebound, 3 assists και 3 κλεψίματα.

ΤΑ ΔΩΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 36-22, 56-47, 93-75, 116-107

Δείτε τα στατιστικά του αγώνα εδώ.

Orlando MagicDenver Nuggets: 115-104

Οι Nuggets στοχεύουν στον τίτλο και οι Magic στο να έρθει γρήγορα το καλοκαίρι. Στο δεύτερο φετινό τους συναπάντημα πάντως, το Ορλάντο φάνηκε να έχει μεγαλύτερο κίνητρο και παίζοντας όμορφο μπάσκετ πήρε την νίκη με 115-104, φτάνοντας κάποια στιγμή στην 4η περίοδο ακόμα και στο +19. Στο 23-33 και στην 13η θέση της Ανατολής οι Magic, στο 38-18 και στην 1η θέση της Δύσης οι Nuggets.

Πρώτος σκόρερ των Magic ήταν ο Wendell Carter Jr. με 19 πόντους (2 τρίποντα) και 6 rebound.

Για τους Nuggets πρώτος σκόρερ ήταν o Aaron Gordon με 37 πόντους 3 τρίποντα και 13 rebound.

ΤΑ ΔΩΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 29-26, 65-55, 89-84, 115-104

Brooklyn NetsChicago Bulls: 116 -105

O Spencer Dwinddie το νέο ντεμπούτο του μετά την επιστροφή του στο Brooklyn – στο πλαίσιο της ανταλλαγής του Kyrie Irving- ήταν σαν να μην έφυγε ποτέ, οδηγώντας τους Nets στην νίκη με 116-106 επί των Bulls, με τους Νεοϋορκέζους να επιστρέφουν από το -13 χάρη σε ένα επιμέρους σκορ 37-21 στην τέταρτη περίοδο. Στο 33-22 και στην 5η θέση των Nets, στο 26-29 και στην 9η θέση της Ανατολής οι Bulls.

Ο Spencer Dinwiddie με 25 πόντους (2/7 τρίποντα), 5 ριμπάουντ και 6 ασίστ ήταν ο κορυφαίος των νικητών..

Για τους Bulls πρώτος σκόρερ ήταν ο Zach LaVine με 38 πόντους (2/7 τρίποντα) και 1 assist.

7. New Orleans Pelicans 29-27

8. Minessota Timberwolves 30-28

9. Golden State Warriors 28-27

10. Portland Trail Blazers 27-28

11. Utah Jazz 27-29

12. Oklahoma City Thunder 26-28

13. Los Angeles Lakers 25 -31

14. San Antonio Spurs 14-41

15. Houston Rockets 13-42