Χωρίς τον Γιώργο Καλαϊτζάκη ολοκλήρωσε τους αγώνες του στο summer league του Λας Βέγκας το Milwaukee. Για δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι ο 22χρονος άσος δεν χρησιμοποιήθηκε -για προληπτικούς λόγους- από τους Bucks, οι οποίοι ηττήθηκαν εκ νέου από τους Nuggets με 94-87 και ολοκλήρωσαν τις υποχρεώσεις τους τη Νεβάδα με απολογισμό 1-4.

Ο Γεωργιανός Sandro Mamukelashvili (20 πόντοι, 8/12 σουτ, 7 ριμπάουντ) και ο DMitrik Trice (24 πόντοι, 10/16 σουτ) ξεχώρισαν σαν τις μύγες μέσα στο γάλα για τους Bucks (1-4), οι οποίοι κυριάρχησαν στα ριμπάουντ (53-35), σούταραν με καλύτερο ποσοστό (46,5%-45,7%), είχαν το προβάδισμα σε όλο το 1ο ημίχρονο και ξέφυγαν με 41-32 στο 16’. Έκαναν όμως και 27 λάθη, από τα οποία δέχτηκαν 35 πόντους!

Ο Nah’Shon Hyland (20 πόντοι) ήταν ο πρώτος σκόρερ από πλευράς Denver (2-3), το οποίο προηγήθηκε στο 23’ με 50-48 για πρώτη φορά μετά το αρχικό 3-0 και στην 4η περίοδο δημιούργησε μία διαφορά 5-9 πόντων, φτάνοντας έτσι στη νίκη.

Τα δεκάλεπτα: 16-24, 41-46, 69-68, 94-87

Διαβάστε τα αναλυτικά στατιστικά του αγώνα ΕΔΩ

* Στο πρώτο παιχνίδι της ημέρας οι Pacers προηγήθηκαν με 25 πόντους διαφορά στο 35’ (70-45) και νίκησαν εύκολα τους Wizards 74-65, έχοντας κορυφαίο τον Cassius Stanley (19 πόντοι, 7 ριμπάουντ). Η Indiana ολοκλήρωσε το summer league με 3-2 και η Washington με 1-3.