Η νίκη επί των Pacers με 94-86 στο πλαίσιο της 2ης ημέρας του summer league του Λας Βέγκας φυσικά και δεν έχει καμία απολύτως αξία για τους Knicks. Η εμφάνιση των “νέων” της Νέας Υόρκης, πάντως, έχει και παραέχει.

Ο Immanuel Quickley ήταν χάρμα ιδέσθαι στο δεύτερο ημίχρονο και κουβάλησε στους ώμους του όλους τους Knicks (1-1), τελειώνοντας το ματς με 32 πόντους, 11/21 σουτ (4/12 τρίποντα), 6/6 βολές, 8 ασίστ και μόνο ένα λάθος. Από κοντά και ο Obi Toppin, που σκόραρε 22 πόντους και μάζεψε 9 ριμπάουντ, ενώ καλές εντυπώσεις άφησαν πάλι και οι δύο από τους τρεις rookies, ο Miles McBride (14 πόντοι) και ο υπεραθλητικός Jericho Sims (8 πόντοι, 9 ριμπάουντ).

Από πλευράς Indiana (0-1) ξεχώρισαν οι Oshae Brissett (22 πόντοι, 7 ριμπάουντ) και Duane Washington Jr. (23 πόντοι, 5/5 τρίποντα, 3/4 δίποντα, 2/2 βολές), με τον τελευταίο να είναι βέβαια υπεύθυνος και για το αυτοκαλάθι του summer league.

Όσον αφορά στην εξέλιξη του αγώνα, οι Pacers ήταν αυτοί που είχαν το προβάδισμα στη μεγαλύτερη διάρκεια, αλλά δεν μπόρεσαν να ξεφύγουν ποτέ με διαφορά μεγαλύτερη των οκτώ πόντων. Στην τρίτη περίοδο ανέλαβε δράση ο Quickley, πέτυχε 13 πόντους και οι Knicks πήραν τον έλεγχο του ματς, καταφέρνοντας εν τέλει να φτάσουν στην πρώτη νίκη τους.

Τα δεκάλεπτα: 24-18, 44-41, 62-67, 86-94