Την ήττα γνώρισε το Γουέικ Φόρεστ του Κώστα Μήτογλου, που πάλεψε μέχρι το τέλος τον αγώνα  με το σπουδαίο Ντιουκ του Μάικ Σιζέφσκι, όμως δεν κατάφερε να φύγει με το ροζ φύλλο αγώνα, χάνοντας  με 85-83.

Ο Έλληνας φόργουορντ δεν εκτέλεσε πολλές φορές στο παιχνίδι, μένοντας στους 4 πόντους με 2/3 δίποντα, 0/1 τρίποντο, ενώ μάζεψε και 4 ριμπάουντ σε 20 λεπτά συμμετοχής! Η ομάδα του με αυτό το ατυχές αποτέλεσμα έχει πέσει στο 12-9 στην Atlantic Coast, ενώ μετράει 3 νίκες και 6 ήττες με τις ομάδες της περιφέρειας του. Να τονίσουμε πως ο «Dinos» αναγκάστηκε να μην αγωνιστεί σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού, αφού αποχώρησε τραυματίας στο 5ο λεπτό του δευτέρου ημιχρόνου.

Όσον αφορά το Ιρβάιν του Ιωάννη Δημακόπουλου, ούτε αυτό μπόρεσε να επικρατήσει, καθώς ηττήθηκε από το Ντέιβις με 74-65 και έμεινε στο 13-11 στην Big West στο NCAA.

O Έλληνας σέντερ αγωνίστηκε μόλις για 13 λέπτα, όμως κατάφερε να πετύχει 6 πόντους (3/7 δίποντα), να μαζέψει 3 ριμπάουντ και να έχει 1 ασίστ και 2 λάθη.