Απόλυτη κυριαρχία του νικητή; Έλλειψη σεβασμού προς τον ηττημένο; Όπως και να έχει, ο αγώνας κοριτσιών μεταξύ των γυμνασίων Γκίλμουρ-Νόρθιστ στο Οχάιο, τα ξημερώματα της Πέμπτης (18/2), ήταν ένα ματς που θα μείνει στην ιστορία του σχολικού μπάσκετμπόλ των Η.Π.Α.. Η πρώτη ομάδα, Νο1 στην κατάταξη της πολιτείας, επιβεβαίωσε τα προγνωστικά στον ημιτελικό της 3ης κατηγορίας του Οχάιο και διέλυσε την δεύτερη με… 108-1!!! Τα βλέμματα και τα «κλικ» μέσω διαδικτύου άρχισαν να στρέφονται στο ματς όταν ο αδερφός μίας από τις παίκτριες του Γκίλμουρ σχολίασε μέσω twitter ότι «η ομάδα της αδερφής μου κερδίζει 72-1 στο ημίχρονο!». Κάτι που σημαίνει πως το σκορ του δεύτερου ημιχρόνου ήταν 36-0, που μάλλον δείχνει ότι οι νικήτριες κατέβασαν ταχύτητα. Σύμφωνα με την ιστοσελίδα Cleveland.com, οι ηττημένες είχαν 0/28 σουτ και 1/4βολ. σε όλο τον αγώνα, ενώ με μία ματιά στο ταμπλό του OHSAA, θα διαπιστώσει κανείς κι άλλα σχετικά σπάνια σκορ όπως 107-30, και 90-23! Στον τελικό, το Γκίλμουρ θα αντιμετωπίσει το Ουίκλιφ.