Με τον Τάσο Καματερό να πετυχαίνει ακόμα ένα double double τη φετινή σεζόν στο NCAA, τα Κογιότ του South Dakota κατάφεραν να φτάσουν στην 19η νίκη τους σε 30 παιχνίδια κάμπτοντας την αντίσταση του Kansas City με 74-61.

Συγκεκριμένα, ο Έλληνας «ψηλός» κατάφερε να τελειώσει το εν λόγω ματς σημειώνοντας 15 πόντους με 6-12 εντός πεδιάς σουτ, 1-4 τρίποντα αλλά και 2-2 βολές, 11 ριμπάουντ (όλα αμυντικά) αλλά και 2 ασίστ σε 35 λεπτά παρουσίας, όντας ταυτόχρονα τόσο πρώτος σε σκοράρισμα και «σκουπίδια» για τους νικητές όσο και δεύτερος σε τελικές πάσες μα και συμμετοχή!

Από τις 18 Φεβρουαρίου, ο νεαρός Power Forward διανύει μια λαμπρή για τον ίδιο περίοδο φορμαρίσματος γράφοντας 17 πόντους και 7 ριμπάουντ ανά βραδιά, σε ένα χρονικό διάστημα όπου οδηγεί εκ του ασφαλούς την ομάδα του σε 4 νίκες σε 5 απόπειρες -με τον χθεσινό τους αντίπαλο, το Kansas City, να είναι και ο μοναδικός οργανισμός που κατάφερε να τους κερδίσει.

Μπορείτε να βρείτε τα πλήρη στατιστικά στοιχεία της αναμέτρησης πατώντας ΕΔΩ.