Πολύ κοντά στο triple double βρέθηκε η Ιωάννα Κριμίλη τα ξημερώματα της Δευτέρας (7/3), με την Ελληνίδα αθλήτρια να είναι εξαιρετική για άλλη μια φορά και να οδηγεί το San Francisco στη νίκη επί του Santa Clara University με 72-63 -την 3η επιτυχία στα τελευταία 4 ματς.

Συγκεκριμένα, τελείωσε το εν λόγω παιχνίδι μετρώντας 18 πόντους με 5-12 σουτ εντός πεδιάς, 0-4 τρίποντα και 8-10 βολές, 6 ριμπάουντ, 7 ασίστ αλλά και 3 κλεψίματα, ούσα φυσικά η απόλυτη πρωταγωνίστρια για το κολέγιό της, που ανέβηκε πλέον στο 17-14 γενικότερα αλλά και το 10-8 κόντρα στις ομάδες της περιφέρειάς του!

Ταυτόχρονα, αξίζει να αναφερθεί και το γεγονός πως η γεννημένη στο Ηράκλειο αθλήτρια αποχώρησε από το παρκέ μόλις για ένα λεπτό (39 λεπτά παρουσίας) και η τόσο πρώτη σε πόντους και δημιουργία όσο και δεύτερη σε «σκουπίδια» για τις νικήτριες, πίσω μονάχα από τα 7 της Dickie.

Μπορείτε να βρείτε τα πλήρη στατιστικά στοιχεία της αναμέτρησης πατώντας ΕΔΩ.