Η Ιωάννη Κριμίλη ήταν για ακόμα ένα βράδυ η κορυφαία αθλήτρια του San Francisco, αλλά δεν κατάφερε να αποσοβήσει την ήττα της ομάδας της από το ανώτερο και αήττητο ακόμα στην έδρα του Washington State -την 4η σε 8 φετινά ματς αλλά και τη 2η σε ισάριθμα μακριά από το «σπίτι» του.

Συγκεκριμένα, η Ελληνίδα sharpshooter ήταν για άλλη μια φορά (8 στα 8) η πρώτη σκόρερ του κολεγίου της, τελειώνοντας την αναμέτρηση με 17 πόντους (6-16 σουτ, 3-10 τρίποντα, 2-2 βολές), 5 ριμπάουντ και 2 τελικές πάσες σε 37 λεπτά συμμετοχής, ούσα αρκετά άστοχη αλλά όσο ήταν δυνατόν κόντρα σε έναν ανώτερο αντίπαλο ουσιαστική.
Πλέον, μετράει 19 πόντους με 44% εντός πεδιάς, 35% από τη ζώνη του τριπόντου και 78% από τη γραμμή των βολών, 5 ριμπάουντ και 1.5 ασίστ, με την αρμάδα της Καλιφόρνια να μετράει όμως 3 διαδοχικές αποτυχίες…

Για την ιστορία, το Washington State επικράτησε σχετικά εύκολα με 72-58 χάρις σε μια εξαιρετική τρίτη περίοδο -όπου δέχθηκε μόλις 9 πόντους, ενώ σκόραρε 20- με την Leger- Walker να είναι ασταμάτητη με 27 πόντους και 5-10 τρίποντα.

Μπορείτε να βρείτε τα πλήρη στατιστικά στοιχεία ΕΔΩ.