Άλλη μια νίκη στο σακούλι τους προσέθεσαν το βράδυ οι Milwaukee Bucks οι οποίοι κέρδισαν το Detroit με σκορ 116-91 κάνοντας το 7/7 και ισοφαρίζοντας την επίδοση τους τη περίοδο 2018-2019.

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο σκόραρε 32 πόντους οι 19 εκ των οποίων στο πρώτο μέρος. Σφραφίζοντας έτσι την άνετη επικράτηση των «ελαφιών». Οι 19 πόντοι του Γιάννη μάλιστα έδωσαν προβάδισμα 10 πόντων στο ημίχρονο στην ομάδα του γεγονός πως πια το νερό είχε μπει στο αυλάκι. Μάλιστα σε εκείνο ακριβώς το σημείο είχε 12 ριμπάουντ, τέσσερις ασίστ και πέντε κλεψίματα αλλά 0/4 τρίποντο έξω από τα 7,25.

Στο δεύτερο ημίχρονο το Detroit δεν πρόβαλλε κάποια ιδιαίτερη αντίσταση. Εκτός από τον Γιάννη, τη διαφορά μεγάλωσαν ακόμη περισσότερο ο Holiday που σταμάτησε στους 26 πόντους αλλά και ο Nowra που σκόραρε 12 ερχόμενος από τον πάγκο. Από τους ηττημένους ξεχώρισε ο Bey με 22 πόντους. Με αυτή την ήττα το Detroit έπεσε στο 2-7 ενώ οι Milwaukee συνεχίζουν ακάθεκτοι για να σπάσουν ένα ακόμη ρεκόρ.