Για ένα ακόμα εκτός έδρας παιχνίδι οι Warriors έχασαν από τους Orlando Magic παρά τους 39 πόντους του Curry. Τέλος στο  νικηφόρο σερί της Oklahoma City Thunder έβαλαν οι Denver Nuggets.

Για το τέταρτο συνεχόμενο εκτός έδρας παιχνίδι οι Warriors (3-6) δεν κατάφεραν να κερδίσουν εκτός έδρας και έχασαν 130-129 από τους Magic (2-7)

Για τους «Πολεμιστές» πρώτος σκόρερ ήταν ο Curry με 39 πόντους (8/15 τρίποντα), 9 assist και 5 λάθη αλλά και ο Klay Thompson που με 27 πόντους βρέθηκε σε καλή βραδιά, ωστόσο, δεν κατάφερε να βρει στόχο στο jump shot που επιχείρησε για τη νίκη στην εκπνοή.

Για τους Magic πρώτος σκόρερ ήταν ο Jalen Suggs με 26 πόντους  9 assist και 4 κλεψίματα.

ΤΑ ΔΩΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 30-30,53-65, 96-98, 130-129

Δείτε τα στατιστικά του αγώνα εδώ

Χάρη σε  άλλο ένα triple – double του Nikola Jokic οι Nuggets (5-3) έβαλαν τέλος στο νικηφόρο σερί των 4 αγώνων για την Oklahoma City Thunder (4-4) κερδίζοντάς τους 110-122.

To παιχνίδι ξεκίνησε με ένα επί μέρους 0-13 για τους Nuggets ενώ η πρώτη περίοδος έκλεισε με +13 για τους Nuggets 29-42.   Στην δεύτερη περίοδο δεν άλλαξε κάτι με την διαφορά να αυξάνεται στο +14 (57-71) Στην τρίτη περίοδο οι Thunder μείωσαν μέχρι τους 4 (77-81) και μάλιστα προηγήθηκαν για 2 πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (95-93) Στην  τέταρτη περίοδο οι Nuggets με ένα σερί 2-12 προηγήθηκαν 105 -116 και τελείωσε το παιχνίδι με το σκορ 110-122.

Για ακόμα ένα παιχνίδι ο Nikola Jokic έκανε το 79ο triple – double της καριέρας του. Ο Σέρβος center είχε 15 πόντους (6/9 σουτ, 3/3 βολές), 13 ριμπάουντ, 14 ασίστ αλλά και 10 λάθη σε σχεδόν 36 λεπτά συμμετοχής.

Για ένα ακόμα παιχνίδι για τους Oklahoma City Thunder πρώτος σκόρερ  ήταν ο Shai Gilgeous-Alexander με 37 πόντους (13/17 δίποντα, 11/11 βολές), 4 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 2 κλεψίματα και  4 λάθη

ΤΑ ΔΩΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 29-42, 57-71, 95-93, 110-122