Επιστροφή Γιάννη στις μυθικές εμφανίσεις, επιστροφή και των Bucks στις νίκες. Με μπροστάρη τον Greek Freak τα «Ελάφια» επικράτησαν των Wizards με 123-113 ανεβαίνοντας έτσι στο 24-13. Πάμε όμως να ξετυλίξουμε το κουβάρι της αναμέτρησης.

Οι Bucks ξεκίνησαν κάπως νευρικά την αναμέτρηση με τις δύο ομάδες να βρίσκονται στο σκορ. Στο δεύτερο δωδεκάλεπτο, ο Γιάννης μαζί με τον Lopez πάτησαν γκάζι και έδωσαν προβάδισμα 10 πόντων στην ομάδα τους (44-34). Αμέσως μετά, οι γηπεδούχοι έτρεξαν ένα σερί 15-0 και το ημίχρονο έκλεισε στο 61-49. Το δεύτερο ημίχρονο κινήθηκε περίπου στα ίδια επίπεδα με τους Wizards να μειώνουν σε ορισμένα σημεία της αναμέτρησης χωρίς ωστόσο να φτάσουν στην ολική ανατροπή.

Η νίκη αυτή είχε αναμφίβολα την υπογραφή του Γιάννη Αντετοκούνμπο ο οποίος πέτυχε 55 πόντους με 20/30 δίποντα, 0/3 τρίποντα, 15/16 βολές, 10 ριμπάουντ, 7 ασίστ και 2 κλεψίματα. Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Porzingis με 22 πόντους και 9 ριμπάουντ.