Τι είχες Γιάννη τι είχα πάντα. Οι Milwaukee Bucks πανηγύρισαν ακόμη μια νίκη με έναν ακόμη εξαιρετικό Γιάννη Αντετοκούνμπο. Αυτή τη φορά απέναντι στους Charlotte Hornets με 124-115. Πάμε όμως να πάρουμε τα πράγματα από την αρχή.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν πολύ δυνατά την αναμέτρηση με τον Γιάννη να σκοράρει 12 γρήγορους πόντους και να ανοίγει ευθύς αμέσως την ψαλίδα του παιχνιδιού. Στο δεύτερο δεκάλεπτο και με τους Bucks να προηγούνται με μεγάλες διαφορές, το rotation άνοιξε ο Γιάννης ξεκουράστηκε για να ξαναμπεί στη τρίτη περίοδο και με βοηθό τον Holiday να καθαρίσουν ουσιαστικά το παιχνίδι. Οι φιλοξενούμενοι ήταν ανήμποροι να αντιδράσουν ιδιαίτερα στη τελευταία περίοδο.

Συνολικά, ο Greek Freak είχε 34 πόντους με 13/21 δίποντα, 1/3 τρίποντα και 5/6 βολές, 18 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 7 κερδισμένα φάουλ και 4 λάθη. Από πλευράς ηττημένω ξεχώρισε ο Ball με 27 πόντους.