Cleveland Cavaliers-Phoenix Suns 90-88

Σε ένα ματς που τον πρώτο λόγο είχαν οι άμυνες οι Cavaliers κατάφεραν να πάρουν μια μεγάλη νίκη και να παραμείνουν σε τροχιά τετράδας. Μεγάλος πρωταγωνιστής αυτής της νίκης ήταν ο Mobley ο οποίος πέτυχε το νικητήριο καλάθι τέσσερα δευτερόλεπτα πριν τη λήξη. Πρώτος σκόρερ για τους νικητές ο LeVert με 21 πόντους ενώ από πλευράς Suns ξεχώρισε ο Paul με 25.

Δείτε τα στατιστικά του αγώνα ΕΔΩ.

Golden State Warriors-Detroit Pistons 119-122

Παρόμοια κατάληξη με το προηγούμενο είχε και το συγκεκριμένο ματς. Οι Pistons απέδρασαν από τη δύσκολη έδρα των Warriors χάρη στο μεγάλο τρίπον το του Bey στην εκπνοή. Μάλιστα, οι πρωταθλητές έχαναν με 117-112 ένα λεπτό πριν το τέλος. Ωστόσο, κατάφεραν να κάνουν την ανατροπή δίχως όμως να φτάσουν στην ολική ανατροπή. Πρώτος σκόρερ για τους νικητές ο Bogdanovic με 29 ενώ από πλευράς γηπεδούχων μάτσαρα έκανε ο Thompson με 30.

Los Angeles Lakers-Miami Heat 112-109

Σε πολύ καλή αγωνιστική κατάσταση βρίσκονται οι Lakers οι οποίοι έπειτα από αυτή τη νίκη μπαίνουν γερά στο κόλπο των play-in. Παρά την απουσία του LeBron ο Schroder πέτυχε 14 κρίσιμους πόντους στη τελευταία περίοδο δίνοντας τη νίκη στην ομάδα του. Μάλιστα, ήταν και ο πρώτος σκόρερ με 32 πόντους και 4 κλεψίματα. Από πλευράς Heat, ξεχώρισε ο Adebayo με 30.

Chigago Bulls-Brooklyn Nets 121-112

Οι Bulls ήταν λοιπόν η ομάδα που σταμάτησε το σερί 12 συνεχόμενων νικών που έτρεχαν οι Nets. Οι γηπεδούχοι είχαν τον έλεγχο καθ΄όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης και δεν πτοήθηκαν από τους 44 πόντους του Kevin Durant. Μεγάλος πρωταγωνιστής για τους νικητές ο Williams με 22 πόντους και 3/4 τρίποντα.

10. Utah Jazz 19-21

11. Minnesota Timberwolves 18-21

12. Los Angeles Lakers 17-21

13. Oklahoma City Thunder 16-22

14. San Antonio Spurs 12-26

15. Houston Rockets 10-28