Miami Heat-Brooklyn Nets 101-102

Μεγάλη νίκη για τους Brooklyn Nets χάρη σε καλάθι του O’ Neale περίπου τέσσερα δευτερόλεπτα πριν τη λήξη. Έτσι, με αυτή τη νίκη οι Nets συνεχίζουν να κοιτάνε ψηλά που ωστόσο βρίσκονται σε αναμμένα κάρβουνα καθώς ο ηγέτης τους Kevin Durant αποχώρησε από το γήπεδο καθώς τραυματίστηκε στο γόνατο. Πρώτος σκόρερ ήταν ο Irving με 29 πόντους ενώ από πλευράς των Miami ξεχώρισε ο Butler με 26.

Δείτε τα στατιστικά του αγώνα ΕΔΩ.

Oklahoma City Thunder-Dallas Mavericks 121-109

Σημαντική νίκη για τους Thunder οι οποίοι εκμεταλλεύτηκαν στο έπακρο την απουσία του Doncic. Επέβαλλαν τον ρυθμό τους στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα και έφτασαν σχετικά εύκολο στο ροζ φύλλο. Κορυφαίος για τους νικητές ήταν ο Gilgeous-Alexander με 33 πόντους ενώ από πλευράς Dallas διακρίθηκε ο Wood με 27.

Los Angeles Clippers-Atlanta Hawks 108-112

Έκτη διαδοχική ήττα για τους Clippers οι οποίοι δεδομένα βρίσκονται σε ένα παρατεταμένο ντεφορμάρισμα. Άξιζει να σημειωθεί όμως ότι οι Hawks προηγούνταν με +17 (42-59) χωρίς να καταφέρουν να διατηρήσουν αυτό το προβάδισμα καθώς βρέθηκαν να χάνουν και με -11. Το ροζ φύλλο όμως στο τέλος άνηκε σε αυτούς. Πρωταγωνιστής των νικητών ήταν ο Young με 30 πόντους πετυχαίνοντας τους 14 από αυτούς στη τελευταία περίοδο. Από πλευράς ηττημένων, ξεχώρισε ο Leonard με 29.

Memphis Grizzles-Utah Jazz 123-118

Νίκη που τους φέρνει στη κορυφή παρέα με τους Nuggets πέτυχαν οι Grizzles. Στην αναμέτρηση με τους Jazz κατάφεραν να είναι αποτελεσματικοί στα τελευταία λεπτά με αποτελέσμα να πάρουν δύο υπερπολίτιμους βαθμούς. Πρώτος σκόρερ των γηπεδούχων ήταν ο Bane με 24 πόντους ενώ από πλευράς φιλοξενούμενων ξεχώρισε ο Markkanen με 21.

8. Phoenix Suns 20-21

9. Minnesota Timberwolves 20-21

10. Portland Blazers 19-20

11. Los Angeles Lakers 19-21

12. Utah Jazz 20-23

13. Oklahoma City Thunder 18-22

14. San Antonio Spurs 13-27

15. Houston Rockets 10-30