Σε ένα παιχνίδι που κρίθηκε στα τελευταία λεπτά η Εφές των Ντούσαν Ίβκοβιτς και Στράτου Περπέρογλου νίκησε δύσκολα εκτός έδρας την Κάχα Λαμποράλ με 67-72. Οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο δύνατα στον αγώνα και έκλεισαν την πρώτη περίοδο με +8 (24-16) ενώ συνεχίζοντας στο ίδιο τέμπο πήγαν στα αποδυτήρια προηγούμενοι με 41-35. Στο δεύτερο ημίχρονο η Εφές άρχισε να “ροκανίζει” την διαφορά και με όπλο της την άμυνα (συνολικά δέχθηκε 26 πόντους στο β’ μερος) ξαναμπήκε στο παιχνίδι. Παρόλα αυτά οι Ισπανοί διατηρούσαν ένα μικρό προβάδισμα ωστόσο, στο τελευταίο τρίλεπτο οι Τούρκοι έκαναν την ολική επαναφορά και πανηγύρισαν την νίκη. Κορυφαίοι για τους νικητές ήταν οι πρώην “αιώνιοι” Περπέρογλου και Λάσμε με 15 και 13 πόντους αντίστοιχα. Για την Λαμποράλ ξεχώρισε ο Σαν Εμετέριο με 16 πόντους,

Τα δεκάλεπτα: 24-16, 41-35, 58-55, 67-72