Η Νταρουσάφακα δυσκόλεψε αρκετά την ΤΣΣΚΑ Μόσχας στην Ρωσία, όμως παρόλα αυτά η ομάδα του Δημήτρη Ιτούδη κατάφερε να πάρει τελικά τη νίκη με 79-75 και να συνεχίσει τη νικηφόρα πορεία της στην φετινή Euroleague.

Οι Ρώσοι ξεκίνησαν καλύτερα το παιχνίδι από την Νταρουσάφακα και κατάφεραν παίζοντας καλή άμυνα να πάρουν ένα μικρό προβάδισμα πριν το τέλος του πρώτου δεκαλέπτου (19-17). Στη δεύτερη περίοδο η τουρκική ομάδα πήρε τα «πάνω» της και κατάφερε παίζοντας πολύ καλή άμυνα να ανατρέψει το σκορ και να πάρει, μάλιστα, και μία καλή διαφορά από την ομάδα του Δημήτρη Ιτούδη πηγαίνοντας στα αποδυτήρια για το ημίχρονο (31-38).

Στο δεύτερο ημίχρονο, όμως, η ΤΣΣΚΑ πήρε τη σκυτάλη από την Νταρουσάφακα στην καλή άμυνα και με ένα εξαιρετικό δεκάλεπτο και στην επίθεση κατάφερε να ξαναπάρει το προβάδισμα στο σκορ (57-48). Στην τελευταία περίοδο οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ, όμως η ΤΣΣΚΑ με την εμπειρία της κράτησε το προβάδισμα και έφτασε τελικά στη νίκη με το τελικό σκορ να διαμορφώνεται στο 79-75.

Τα δεκάλεπτα: 19-17, 31-38, 57-48, 79-75.

ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Ιτούδης): Ντε Κολό 10, Πίτερς 9 (3), Ούκχοφ, Αντόνοφ, Ροντρίγκεθ 11 (1), Βοροντσέβιτς, Κλάιμπερν 4, Χίγκινς 14, Χάκετ 4, Κουρμπάνοφ 13 (1), Χάινς 8, Χάντερ 6.

Νταρουσάφακα (Τσακί): ΜακΚάλουμ 14 (2), Όζμιζρακ, Μπαϊγκούλ 2, Ντεμίρ, Κιντ 15 (1), Οζντεμίρογλου, Σαβάς, Μπράουν 9 (2), Πέινερς 9, Ντίμπλερ 7 (1), Έβανς 4, Έρικ 15.