Πολύ δυνατά ξεκίνησε η Αρμάνι Μιλάνο, η οποία ξέφυγε με 9 πόντους, 13-4, στα πρώτα τρία λεπτά. Οι φιλοξενούμενοι άρχισαν να βρίσκουν σκορ αλλά η άμυνα τους «έμπαζε», με αποτέλεσμα το Μιλάνο να ανακτήσει διαφορά 12 πόντων, 27-15 στα επόμενα λεπτά. Η πρώτη περίοδος ολοκληρώθηκε με το καλάθι του Κλαρκ, γράφοντας το 36-22.

Δεν άλλαξε τίποτα στην δεύτερη περίοδο, καθώς οι γηπεδούχοι ήλεγχαν το ρυθμό και έβρισκαν σκορ με κάθε τρόπο, διατηρώντας  την διαφορά στους 14 πόντους, 43-29.  Το μοτίβο παρέμεινε ίδιο μέχρι το τέλος του ημιχρόνου, με την Μπούντσνοστ να πηγαίνει στα αποδυτήρια με -11, 56-45.

Τις βάσεις για την νίκη έβαλε η ομάδα του Πιανιτζάνι στο τρίτο δεκάλεπτο, ξεφεύγοντας με 17 πόντους 71-54, από το τρίποντο του Μπέρτανς. Οι φιλοξενούμενοι το μόνο που κατάφεραν  στα επόμενα λεπτά, ήταν να μειώσουν την διαφορά για λίγο στους 13, καθώς πολύ γρήγορα εκτοξεύθηκε στους 18,78-60. Η τρίτη περίοδος ολοκληρώθηκε με σκορ 82-66.

Αν και η Μπούντουτσνοστ κατέβασε την διαφορά έως και τους 10, 89-79, στο τελευταίο δεκάλεπτο,  οι γηπεδούχοι, αρχικά με το τρίποντο του Τζέρελς και στη συνέχεια με τις βολές του Γκουντάιτις, έστειλαν την διαφορά στους 16,96-80.  Το παιχνίδι ξέφυγε στα τελευταία πέντε λεπτά , με την Αρμάνι Μιλάνο να επικρατεί εντέλει με 111-94.

Τα δεκάλεπτα: 36-22, 20-23, 26-21,29-28

Αρμάνι Μιλάνο: Τζέιμς 17(1), Ντέλα Βάλε 3(1), Μίτσοβ 20(2), Όμιτς, Κουζμίνσκας 19(4), Γκουντάιτις 14, Μπέρτανς 17(5), Τζέρελς 8(2), Μπερνς 4, Ταρτσέβσκι 4, Φοντέτσιο, Τσιντσιαρίνι 5

Μπούντσουσνοστ: Τζάκσον 3(1), Κόουλ 17(1), Σέχοβιτς 3, Κλαρκ Κ. 6, Μπάροβιτς 3, Κλαρκ Ε. 16(1), Γκόρντιτς 2, Μπιτάτζε 23(1), Πόποβιτς 12(1), Μπελ 5(1), Νίκολιτς 4, Σέχοβιτς