Σε ένα παιχνίδι δίχως βαθμολογικό ενδιαφέρον, η Αρμάνι κατάφερε να περάσει νικηφόρα από την Γερμανία και την έδρα της Μπάμπεργκ, επικρατώντας με σκορ 83-78. Κορυφαίος για τους νικητές ήταν ο Μίτσοβ με 14 πόντους, με τον Μ’ Μπαγιέ να ακολουθεί στο σκοράρισμα με 13 πόντους, ενώ οι Γκουτέιτις και Θίοντορ ολοκλήρωσαν το παιχνίδι με 12 πόντους ο καθένας. Για τους γηπεδούχους πρώτος σκόρερ αναδείχθηκε ο πρώην “ερυθρόλευκος” Ντάνιελ Χάκετ με 17 πόντους.

Η Αρμάνι ξεκίνησε ιδανικά το παιχνίδι, με την ιταλική ομάδα να τρέχει στα πρώτα λεπτά του αγώνα ένα επιμέρους σκορ 10-2, με την Μπάμπεργκ ωστόσο να βγάζει αντίδραση και να καταφέρνει να μειώσει στον ένα πόντο (12-13), μετά από δύο πόντους που σημείωσε ο Μουσλί. Το πρώτο δεκάλεπτο έληξε με την Αρμάνι να είναι μπροστά στο σκορ με 28-23. Στην δεύτερη περίοδο οι γηπεδούχοι κατάφεραν τελικά να πάρουν το προβάδισμα για πρώτη φορά στο παιχνίδι (32-30), με τον Λο να ευστοχεί σε 2 ελεύθερες βολές., ενώ ο Χίκμαν λίγο αργότερα έδωσε για πρώτη φορά στο παιχνίδι αέρα 7 πόντων (41-34) για την Μάμπεργκ, με τις δύο ομάδες ωστόσο να πηγαίνουν ισόπαλες στα αποδυτήρια με σκορ 43-43.

Στην επανέναρξη η ομάδα που είχε τον πρώτο λόγο στο παρκέ ήταν η Μπάμπεργκ, η οποία κατάφερε να ολοκληρώσει την τρίτη περίοδο με σκορ 64-60. Η Αρμάνι όμως στο τελευταίο μέρος κατάφερε να βγάλει αντίδραση και πήρε ξανά το προβάδισμα με τον Γκουτέιτις (73-74), με τους φιλοξενούμενους να κρατάνε αυτό το προβάδισμα μέχρι το τέλος και να φτάνουν στη νίκη με σκορ 83-78.

Δεκάλεπτα: 23-28, 43-43, 64-60, 78-83.

Μπάμπεργκ (Μπάνκι): Χάκετ 17 (1), Χίκμαν 11, Ράιτ 6 (2), Νίκολιτς, Στάιγκερ 3 (1), Μίτροβιτς 2, Λο 4, Ρούμπιτ 12 (1), Μούσλι 10, Ραντόσεβιτς 13.

Αρμάνι Μιλάνο (Πιανιτζάνι): Γκάουντλοκ 7 (1), Μίτσοφ 14 (1), Πάσκολο, Ταρτσέφσκι 2, Κουζμίνσκας 4, Τσιντσαρίνι 12 (2), Εμπαγιέ 13 (1), Θίοντορ 2, Μπέρτανς 8 (2), Τζέρελς 9 (1), Γκουντάιτις 12.