Η Ουνικάχα Μάλαγα νίκησε, έστω και δύσκολα, την Τσεντεβίτα με 82-73 και βρίσκεται πολύ κοντά στην πρόκριση στο τοπ 16! Το παιχνίδι μέχρι το τρίτο δεκάλεπτο ήταν αρκετά αμφίροπο καθώς οι γηπεδούχοι, αν και είχαν το προβάδισμα σε όλη την διάρκεια, δεν μπόρεσαν να αποκτήσουν διαφορά ασφαλείας σε κανένα σημείο του αγώνα. Ωστόσο, στο τελευταίο δεκάλεπτο η Μάλαγα πραγματοποίησε σερί 16-10 και έφτασε στην τελική επικράτηση. Ο Βασιλειάδης ήταν πολύ καλός στο διάστημα που αγωνίστηκε καθώς σημείωσε 10 πόντους και μάζεψε 2 “σκουπίδια” μοιράζοντας παράλληλα, ένα έτοιμο καλάθι προς τους συμπαίκτες του σε 14 περίπου λεπτά συμμετοχής. Ο καταλυτικός όμως, παράγοντας για την νίκη ήταν ο Τούλσον που σημείωσε 19 πόντους, όντας σε εξαιρετική ημέρα. Στην αντίπερα όχθη, ο πρώην πράσινος , Ρόκο Λένι Ούκιτς ήταν από τους καλύτερους για την ομάδα  του – μαζί με τον Μπίλιαν (21 πόντοι) – με 15 πόντους, 6 ριμπάουντ και 9 ασσίστ σε περίπου 33 λεπτά συμμετοχής.

Τα δεκάλεπτα: 22-23, 44-41, 66-63, 82-73

Μάλαγα(Πλάθα): Μάρκοβιτς 5 (1), Βασιλειάδης 10 (2), Τούλσον 19 (3), Τόμας 3, Γκουρανί, Σουάρεζ 8 (2), Γκράγκερ 3, Βάσκεθ 3, Κουζμίνσκας 14, Στέφανσον, Γκρίν 4 (1), Γκουλόμποβιτς 13

Τσεντέβιτα(Ρέπεσα): Μάζαλιν, Τούμπσιτς 3 (1), Ράμζακ 9 (1), Πίλεπιτς 2, Ντέλας Α., Ζγκάνετς, Μπίλιαν 21, Ντέλας Μ. 4, Γκόρντιτς 9 (1), Ούκιτς 15 (1), Αράποβιτς 10 (1)