Σε μια αδιάφορη βαθμολογικά αναμέτρηση, καθώς και οι δύο ομάδες είχαν αποκλειστεί από τη συνέχεια της διοργάνωσης, η Κασίγιακα ολοκλήρωσε τις υποχεώσεις της με νίκη, επικρατώντας εκτός έδρα της Ζιελόνα Γκόρα με 81-83 στα πλαίσια της 10ης αγωνιστικής της  Euroleague. Με τη νίκη αυτή οι Τούρκοι κατέλαβαν την 5η θέση του Γ’ ομίλου με ρεκόρ 3-7, παίρνοντας το εισιτήριο για τους “32” του Eurocup, ενώ οι Πολωνοί τερμάτισαν στην 6η με ρεκόρ 2-8.

Oι δύο ομάδες παρέμειναν κοντά στο σκορ στα πρώτο δεκάλεπτο, με τους γηπεδούχους να προηγούνται αρχικά με 9-6  στο 5′, χάρη σε εύστοχο δίποντο του Μπορόβνιακ. Οι φιλοξενούμενοι πήραν σταδιακά τον έλεγχο του παιχνιδιού  και αφού αρχικά προσπέρασαν με 11-12 έπειτα από καλάθι του Γκάμπριελ στη συνέχεια ανέβασαν το προβάδισμα τους μέχρι και τους 7 πόντους(15-22, 8′), με την πρώτη περίοδο να κλείνει με σκορ 20-24. Το δεύτερο δεκάλεπτο άνηκε στην ομάδα της Σμύρνης, καθώς με ένα σερί  6-15 στα τελευταία πέντε λεπτά, μετέτρεψαν το 30-34 του 15′ σε 36-49 με την ολοκλήρωση του πρώτου μέρους.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι πραγματοποίησαν την αντεπίθεση τους. Βελτιώνοντας σε μεγάλο βαθμό την άμυνα τους, οι Πολωνοί κατάφεραν σχεδόν να εκμηδενίσουν τη διψήφια διαφορά, μετατρέποντας το 40-51 του 21′ σε 61-63 με τη συμπλήρωση 30 λεπτών στο παιχνίδι. Στο ξεκίνημα της τέταρτης περιόδου η Καρσίγιακα κατάφερε να ξεφύγει προσωρινά με 9 πόντους(61-70, 31′), όμως οι γηπεδούχοι επέστρεψαν και πάλι, μειώνοντας σε 69-70 στο 36′. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 71-77 στα 40″ πριν από το τέλος και διατηρώντας την ψυχραιμία τους από τη γραμμή των βολών, έφτασαν στο ροζ φύλλο αγώνα, με τον Ζαμοίσκι να διαμορφώνει το τελικό 81-83 με τρίποντο στην εκπνοή του παιχνιδιού.

Πρωταγωνιστής για τους νικητές ήταν ο Τζάστιν Κάρτερ με 27 πόντους(4/6 τρίποντα), με τον Παλάσιος να τον ακολουθεί με 13 πόντους και 9 ριμπάουντ και τον Τζος Κάρτερ να προσθέτει άλλους 10 πόντους. Από πλευράς ηττημένων, ο Ματέουζ Πονίτκα είχε 20 πόντους και 10 ριμπάουντ, με τον Μπορόβνιακ να σημειώνει άλλους 16 και τους Μποστ και Ζαμοίσκι να προσθέτουν από 13 και 12 πόντους αντίστοιχα.

Τα δεκάλεπτα: 20-24, 36-49, 61-63, 81-83

Ζιέλονα Γκόρα (Φιλιπόφσκι): Μποστ 13 (1/4 τριπ.,7 ασ.), Ρέινολντς 4, Σέβτσικ 6 (2), Πονίτκα Μαρ.,  Μολντοβεάνου 7 (1), Πονίτκα Ματ. 20 ( 2/4 τρι., 10 ριμπ.), Γκρουζέτσκι, Χρίτσανιουνκ 3, Ζαμοίσκι 12 (2), Μπορόβνιακ 16, Τζούρισιτς, Κόζαρεκ.

Καρσίγιακα (Σαρίτσα): Παλάσιος 13 (9 ριμπ.), Άιβερσον 2, Μπαϊγκούλ, Γκιουβέν, Άλτιντιγκ 8 (2), Κάρτερ Τζάστιν 27 (4) , Γκονλούμ 6, Κοτς, Γκάμπριελ 6 (2), Κάρτερ Τζος 10 (2), Σιπάχι 8, Σεντούρκ 3 (1).