Με εύκολη νίκη, όπως αναμενόταν, συνέχισε τις υποχρεώσεις της η Ρεάλ Μαδρίτης επικρατώντας της αποδυναμωμένης -μετά την φυγή του Αρόγιο- Γαλατασαράι στην Τουρκία με 71-107 για την 9η αγωνιστική του ΤΟΡ-16. Καλός ο Μπουρούσης με 10 πόντους και 5 ριμπάουντ.

To πρώτο δεκάλεπτο ήταν αρκετά ισορροπημένο με τις δύο ομάδες να είναι αρκετά εύστοχες στις επιθετικές τους προσπάθειες και έτσι το 20-24 ήταν γεγονός. Με την έναρξη της δεύτερη περιόδου ωστόσο, οι παίκτες του Πάμπλο Λάσο ανέβασαν κατακόρυφα την απόδοση τους και με συνολικό σκορ 14-33 “καθάρισαν” ουσιαστικά την υπόθεση νίκη. Πράγματι, στο δεύτερο ημίχρονο δεν άλλαξαν πολλά παρά τις προσπάθειες των Τούρκων και η “Βασίλισσα” πήρε το ροζ φύλλο αγώνα.

Koρυφαίοι για τους νικητές ήταν οι Ρούντι (17π), Κάρολ (15π) και Νοσιόνι (16π) ενώ, για την Τουρκική ομάδα ξεχώρισαν οι Γιάνγκ (19π), Αρσλάν (17π) και ο Γκονλούμ (15π)

Τα δεκάλεπτα: 20-24, 34-57, 59-77, 71-107
ΓΑΛΑΤΑΣΑΡΑΙ (Αταμάν): Κάρτερ 5 (1), Γιανγκ 19, Μίτσοφ 6 (1), Έρτσεγκ 2, Πισκίν, Γκονλούμ 15, Νικόλοφ 3 (1), Γκιουλέρ 2, Αρσλάν 17 (3), Αράρ 2.
ΡΕΑΛ (Λάσο): Ρίβερς, Ρούντι 17 (5), Νοτσιόνι 16 (4), Καμπάτσο 2, Ματσιούλις 3 (1), Ρέγες 11, Ροντρίγκες 14, Αγιόν 14, Κάρολ 15 (3), Γιουλ 3 (1), Μπουρούσης 10, Σλότερ 2.