Η ΤΣΣΚΑ επέβαλλε τον ρυθμό της και επικράτησε επί της Αρμάνι Μιλάνο με 101-95 στην Μόσχα. Το παιχνίδι «έκλεισε» και «άνοιξε» με ιδιαιτερά γρήγορο ρυθμό με αποτέλεσμα οι ομάδες να φτάσουν σε υψηλό σκορ.Κορυφαίος της αναμέτρησης, ο Οθέλο Χάντερ με 19 πόντους, 7 ριμπάουντ και 4 ασίστ, ενώ ο Χίγκινς και ο Κλάιμπερν ήταν εξίσου εντυπωσιακοί με 18 πόντους και 16 πόντους αντίστοιχα. Από την πλευρά της Αρμάνι, οι Νέντοβιτς και Μίτσοβ είχαν από 16 πόντους.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι ομάδες πήγαιναν μαζί στο σκορ με εκατέρωθεν καλάθια από τις δύο πλευρές. Η ΤΣΣΚΑ στηρίχθηκε πάνω στις συνεργασίες του Ντε Κολό με τον Χάντερ έχοντας από 12 και 10 πόντους αντίστοιχα με την πρώτη περίοδο να κλείνει στο 27-24 για την ρωσική ομάδα. Από την άλλη, η Αρμάνι στηρίχθηκε κυρίως στο Νάναλι, που είχε 9 πόντους. Ο ρυθμός έπεσε στο β’ δεκάλεπτο με την ΤΣΣΚΑ να επιτρέπει μόλις 10 πόντους σε 6 λεπτά και έφτασε στην μεγαλύτερη διαφορά(41-34) στα μέσα της 2ης περιόδου.

Στο τελευταίο 2λεπτο έφτασε σε διψήφια διαφορά για πρώτη φορά μετά από τρίποντο του Ροντρίγκες(47-36) στο 18′. Εν τέλει, το ημίχρονο τελείωσε με την ομάδα του Ιτούδη μπροστά στο σκορ με 51-43. Η ΤΣΣΚΑ στηρίχθηκε στην τριάδα των Ντε Κολό(12π), Χίγκινς(10π.) και Χάντερ(10π) και πέτυχε 51 πόντους σε 20λεπτα. Το Μιλάνο στηρίχθηκε κυρίως στον Κουζμίνσκας και Νάναλι στο τελευταίο 5 λεπτό και καταφέρει να κράτησει την διαφορά σε μονοψήφιο νούμερο στο τέλος του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο, τα πρώτα λεπτά υπήρχαν αρκετές δυνατές μονομαχίες στην άμυνα και αρκετό «χαος» στις επιθέσεις των δύο ομάδων. Παρόλα αυτά, η ΤΣΣΚΑ έβρισκε σκορ από την γραμμή τω βολών και κατάφερε να προηγηθεί με 62-51 στο 24′. Από την άλλη, η Αρμάνι δυσκολεύοταν αρκετά όσον αφορά την επίθεση , μετά το εξαιρετικό πρώτο δεκάλεπτο. Παρότι είχε καλό ποσοστό στα δίποντα, τo 29% στο τρίποντο μέχρι τα μέσα της τρίτης περιόδου δεν της επέτρεπε να ρίξει την διαφορά κάτω από τους δέκα. Η ΤΣΣΚΑ συνέχισε να σκοράρει με βολές και έφτασε στο +13(72-59) στο 28′ μετά από 2-2 βολές του Χίγκινς. Η ομάδα του Ιτούδη έπαιξε αποτελεσματική άμυνα, ενώ κατάφερε να διατηρήσει το προβάδισμα 10 πόντων(76-66) στο τέλος της 3ης περιόδου.

Στην αρχή της τελευταίας περιόδου, η ρωσική ομάδα έτρεξε σερί 6-1 και έφτασε στο +15(82-67) με τους Χάντερ και Χάινς να κυριαρχούν στο ζωγραφιστό και την Αρμάνι σιγά-σιγά να χάνει την επαφή με το σκορ. Η φροντ-λαιν των Ρώσων δεν είχε αντίπαλο στο τελευταίο κομμάτι του παιχνιδιού με την ομάδα του Ιτούδη να βρίσκει αποκλειστικά πόντους στην καρδιά της ρακέτας των Ιταλών. Η Αρμάνι αδυνατούσε να ακολουθήσει τον ρυθμό των Ρώσων, οι οποίοι προηγοντουσαν με 91-81 4 λεπτά  πριν από την λήξη της αναμέτρησης. Στο τελευταίο δίλεπτο, η Αρμάνι προσπάθησε να μπει ξανά στο παιχνίδι, όμως το μόνο που κατάφερε, ήταν να μειώσει σε 96-88 με ένα λεπτό να απομένει. Εν τέλει, η ομάδα του Ιτούδη αντέδρασε και παρέμεινε ψύχραιμη φτανοντας στην νίκη με 101-95.

Τα Δεκάλεπτα:27-24,51-43,76-66,101-95

ΤΣΣΚΑ ΜΟΣΧΑΣ (Ιτούδης): Ντε Κολό 14 (2), Μπολομπόι 9 (1), Πίτερς, Ροντρίγκεθ 6 (2), Κλάιμπερν 16, Χίγκινς 18 (2), Χάκετ 4 (1), Κουρμπάνοφ 7 (1), Χάινς 8, Χάντερ 19.

ΑΡΜΑΝΙ ΜΙΛΑΝΟ (Πιανιτζιάνι): Τζέιμς 13 (2), Μίτσοβ 16, Ταρτζέφσκι 7, Νέντοβιτς 16 (4), Κουζμίνσκας 8 (1), Νάναλι 13, Μπερνς 2, Μπρουκς 14 (1), Τζέρελς 3 (1), Όμιτς 3.