Μεγάλη νίκη με ανατροπή σημείωσε η Εφές Ανατολού επι της μαχητικής Μάλαγα με 74-70. Οι φιλοξενούμενοι ήταν εξαιρετικοί στο πρωτο ημίχρονο και παίζοντας σπουδαίο μπάσκετ αιφνίδιασαν τους πάντες με την λήξη του δευτέρου δεκαλέπτου να τους βρίσκει να προηγούνται με 34-49! Ωστόσο, με την έναρξη της τρίτης περιόδου φαίνεται πως οι φωνές του Ντούσαν Ίβκοβιτς έπιασαν τόπο και οι γηπεδούχοι επέστρεψαν στην διεκδίκηση του αγώνα με σερί 23-8. Στην τελευταία και κρίσιμη καμπή του αγώνα οι παίκτες της Εφές έδειξαν καρδιά και τεράστια ψυχικά αποθέματα ολοκληρώνοντας την ανατροπή και υποτάσσοντας τους μαχητικούς Ισπανούς. Κορυφαίος για τους νικητές ήταν ο Στράτος Περπέρογλου που έδωσε το σύνθημα της αντεπίθεση με 13 πόντους ενώ για την Μάλαγα πάλεψαν οι Κουζμίνσκας και Γκολούμποβιτς με 10 πόντους. Στους 3 πόντους έμεινε ο Κώστας Βασιλειάδης σε περίπου 15 λεπτά συμμετοχής.

Τα δεκάλεπτα: 15-23, 34-49, 57-57, 74-70
Αναντολού Εφές (Ίβκοβιτς): Μπαλμπάι, Οσμάν 12 , Περπέρογλου 13 (2), Σάριτς 5 (1), Ντρέιπερ 13 (3), Κρστιτς 4, Λάσμε 2 , Κορκμάζ 5 (1), Τζάνινγκ 17 (5), Ερτέλ , Μπιέλιτσα Μ. 3 (1)
Ουνικάχα (Πλάθα): Μάρκοβιτς 5 (1), Βασιλειάδης 3 (1), Τούλσον 8 (2), Τόμας 9 (1), Σουάρεθ 5 (1), Γκρέιντζερ 8 (2), Βάσκεθ 6 , Κουζμίνσκας 10 , Στέφανσον 7 (1), Γκριν 2 , Γκολούμποβιτς 10