Μία περίοδο χρειάστηκε η Εφές για να κερδίσει την Νταρουσάφακα εκτός έδρας με 88-93, παίρνοντας τη νίκη στον τουρκικό «εμφύλιο». Πάλεψε, αλλά δεν μπόρεσε να αλλάξει την ροή του αγώνα η Νταρουσάφακα, χάνοντας στο τέλος.

Οι δύο ομάδες μπήκαν εξαιρετικά στο παρκέ, παίζοντας πολύ επιθετικά, αφού δεν έδειχναν να δίνουν ιδιαίτερη προσοχή στην άμυνα. Αυτό επέτρεψε στην Νταρουσάφακα να πάρει από την αρχή ένα μικρό προβάδισμα (23-19). Στη συνέχεια αμφότερες οι ομάδες συνέχισαν να βασίζονται στην επίθεσή τους, με την Εφές να ισορροπεί κάπως την αναμέτρηση, ωστόσο οι γηπεδούχοι εξακολουθούσαν να έχουν το προβάδισμα στην ανάπαυλα (46-42).

Στο δεύτερο ημίχρονο, ωστόσο, εμφανίστηκε μία άλλη Εφές στο παρκέ, η οποία πολύ γρήγορα κατάφερε να ισοφαρίσει, αλλά και να πάρει το προβάδισμα. Μάλιστα, δεν έμεινε εκεί, αφού άνοιξε την διαφορά (60-74). Στην τελευταία περίοδο η Νταρουσάφακα προσπάθησε να επιστρέψει στο παιχνίδι, όμως ήταν πολύ αργά, αφού οι φιλοξενούμενοι έμειναν συγκεντρωμένοι και πήραν τελικά τη νίκη με 88-93.

Τα δεκάλεπτα: 23-19, 46-42, 60-74, 88-93.

Νταρουσάφακα (Τσακί): ΜακΚάλουμ 10 (2), Όζμιζρακ 6 (1), Μπαϊγκούλ 11 (1), Κοσούτ, Ντεμίρ, Κιντ 9 (1), Οζντεμίρογλου 2, Σαβάς 2, Μπράουν 4, Πέινερς 15 (1), Έβανς 11 (1), Έρικ 18.

Αναντολού Εφές (Αταμάν): Λάρκιν 10 (1), Μπομπουά 24 (6), Μπάλμπαϊ, Μπίρσεν, Μότμουμ 11 (1), Σανλί 1, Μοερμάν 9 (1), Πλάις 12 (2), Μίσιτς 9, Άντερσον 2, Ντάνστον 9, Σιμόν 6.