Συνεχίζει ακάθεκτη η ομάδα του Δημήτρη Ιτούδη, η οποία επιβλήθηκε της Μακάμπι εκτός έδρας με 93-73 και παρέμεινε στη πρώτη θέση της βαθμολογίας της Ευρωλίγκα με ρεκόρ 19-5. Για τη ΤΣΣΚΑ, οι Ντε Κολό και Χίγκινς σημείωσαν από 19 και 16 πόντους αντίστοιχα, ενώ για τους ηττημένους,που έπεσαν στο 12-12, όμως παραμένουν σε τροχιά play-off, ο  Νόρις Κόουλ ήταν πρώτος σκόρερ με 13 πόντους.

Η ΤΣΣΚΑ Μόσχας πήρε από την αρχή τα ηνία του αγώνα και απέκτησε ένα προβάδισμα 6 πόντων (2-8) με τον Κουρμπάνοφ. Η Μακάμπι δεν άφησε τους Ρώσους να ξεφύγουν και ήταν κοντά στο σκορ, χωρίς ωστόσο να τους προσπεράσει. Το πρώτο δεκάλεπτο έκλεισε με 22-18 υπέρ της ομάδα του Δημήτρη Ιτούδη.

Στη δεύτερη περίοδο οι φιλοξενούμενοι ήταν καταιγιστικοί. Αρχικά ο Ροντρίγκεθ ανέβασε τη διαφορά σε διψήφια επίπεδα (18-29). Οι Ισραηλινοί επέστρεψαν και μείωσαν σε 28-33, όμως από κει και πέρα η ΤΣΣΚΑ ήταν ασταμάτητη και έβρισκε εύκολα το δρόμο προς το αντίπαλο καλάθι και το ημίχρονο βρήκε τους Ρώσους να προηγούνται με 52-36.

Στο τρίτο δεκάλεπτο η Μακάμπι προσπάθησε να επιστρέψει. Ο Παραχούτσκι κατέβασε τη διαφορά στους 13 (48-61), όμως στη συνέχεια οι Κουρμπάνοφ και Κλάιμπερν ανέβασαν το προβάδισμα των φιλοξενούμενων στους 17 (48-65). Από πλευράς γηπεδούχων, ο Ρολ με 2 σερί τρίποντα μείωσε στους 12 (53-65) και η τρίτη περίοδος έκλεισε με 56-67, με τρίποντο του Κόουλ, με τη Μακάμπι να κάνει μία προσπάθεια για να γυρίσει στο ματς. Στο τελευταίο δεκάλεπτο οι παίκτες του Σπάχια δεν κατάφερναν να κάνουν κάτι για να διεκδικήσουν με αξιώσεις το ματς και η ΤΣΣΚΑ πήρε τη νίκη με 93-73 και παρέμεινε στη πρώτη θέση της Ευρωλίγκα.

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 18-22, 36-52, 56-67, 73-93.

ΜΑΚΑΜΠΙ ΤΕΛ ΑΒΙΒ (Σπάχια): Τόμας 8 (2), Ρολ 8 (1), Κέιν 5 Τάιους 10, Ντιμπαρτολομέο 3 (1), Κοέν, Κόουλ 13 (1), Μπόλντεν 12 Παραχούσκι 8, Τζάκσον 6.

ΤΣΣΚΑ ΜΟΣΧΑΣ (Ιτούδης): Ντε Κολό 19 (3), Ραντ 4, Φριντζόν 2, Βέστερμαν 8 (2), Αντόνοφ 3 (1), Ροντρίγκεθ 8, Βοροντσέβιτς 7 ,Κλάιμπερν 10, Χίγκινς 16, Κουρμπάνοφ 8, Χάινς 8.