Μία πολύ δύσκολη νίκη πήρε η Ρεάλ Μαδρίτης στην έδρα της κόντρα στην Αρμάνι Μιλάνο, της οποίας επικράτησε με 92-89 για την 27η αγωνιστική της φετινής Ευρωλίγκας. Απίθανο παιχνίδι από τον Μάικ Τζέιμς, ο οποίος σταμάτησε στους 35 πόντους, χωρίς να καταφέρει να αποσοβήσει την ήττα.

Οι δύο ομάδες μπήκαν πολύ καλά στο παρκέ από το ξεκίνημα της αναμέτρησης, με τους φιλοξενούμενους να είναι αυτοί που επέβαλαν το ρυθμό της στην αναμέτρηση και πήραν το προβάδισμα, με μία πολύ καλή διαφορά από τους γηπεδούχους (19-33). Στη συνέχεια η Ρεάλ Μαδρίτης άρχισε να πιέζει την Αρμάνι, η οποία, ωστόσο, κατάφερε να διατηρήσει το προβάδισμα στο σκορ, πριν οι δύο ομάδες κατευθυνθούν στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα (50-56).

Στο δεύτερο ημίχρονο οι Ισπανοί έπαιξαν ακόμα καλύτερα και με εξαιρετικές επιλογές στην επίθεση κατάφεραν να μειώσουν κι άλλο τη διαφορά από τους Ιταλούς, που έδειχναν να μην μπορούν να προβάλουν αντίσταση (74-75). Στην τελευταία περίοδο το προβάδισμα πέρασε στα χέρια της Ρεάλ Μαδρίτης, η οποία κατάφερε να ανατρέψει την κατάσταση και να φτάσει στη νίκη επί της Αρμάνι Μιλάνο, με το τελικό αποτέλεσμα να διαμορφώνεται στο 92-89.

Δεκάλεπτα: 19-33, 50-56, 74-75, 92-89.

Ρεάλ Μαδρίτης (Λάσο): Κοζέρ 2, Ράντολφ 13 (2), Φερνάντεθ 9 (1), Καμπάτσο 7 (1), Ρέγιες 4, Αγιόν 11, Κάρολ 7, Ταβάρες 9, Γιουλ 14 (4), Ντεκ 2, Τόμπκινς 9 (1), Τέιλορ 5 (1).

Αρμάνι Μιλάνο (Πιανιτζάνι): Τζέιμς 35 (4), Μίτσοφ 8, Ταρζέφσκι 7, Νέντοβιτς 16 (2), Κουζμίνσκας 7, Νάναλι 16 (4), Μπρουκς, Τζέρελς, Όμιτς.