Μπορεί η ομάδα του Αλεκσάνταρ Ντζίκιτς να ήταν αρκετά ανταγωνιστική στο πρώτο μέρος, έχοντας σταθερά το προβάδισμα μέχρι την ανάπαυλα, αλλά στην επανάληψη η Μακάμπι με μπροστάρη τον εντυπωσιακό Σκότι Ουίλμπεκιν κατάφερε και έκανε την ανατροπή. Εντυπωσιακό τελευταίο δεκάλεπτο από τους φιλοξενούμενους που είχαν επιμέρους 6-20 από το 30′ μέχρι το φινάλε.

Το πρώτο δεκάλεπτο ήταν ισορροπημένο, με τις δύο ομάδες να μένουν χαμηλά και να πηγαίνουν χέρι-χέρι (16-14). Οι γηπεδούχοι βέβαια είχαν το προβάδισμα χάρη στον Σουάντ Σέχοβιτς και αυτό γιατί ενώ βρισκόταν πίσω στο σκορ μετά από διάστημα 3 λεπτών στο δεύτερο δεκάλεπτο, έβγαλε αντίδραση και πέρασε μπροστά. Με τον Σέχοβιτς να είναι ζεστός και να πετυχαίνει 9 σερί πόντους το σκορ έγινε 33-30 ενώ με Τζάκσον να παίρνει τη σκυτάλη, οι Μαυροβούνιοι έκαναν το 41-34 για το ημίχρονο. Η Μακάμπι αντέδρασε στο δεύτερο ημίχρονο και με τον Ουίλμπεκιν να βάζει 4 τρίποντα και να δίνει έτοιμα καλάθια, έπεσε η διαφορά στους 4 (62-58, 30′). Στο τελευταίο δεκάλεπτο όλα κυλούσαν τόσο καλά για την Μακάμπι που και η ίδια δεν το περίμενε. Οι γηπεδούχοι άρχισαν να αγχώνονται, να χάνουν εύκολα καλάθια και βολές. Αντίθετα η Μακάμπι εκμεταλλεύτηκε την ποιότητα της και με όπλο τους γρήγορους αιφνιδιασμούς, καθάρισε την υπόθεση νίκης καθώς σε διάστημα 10 λεπτών έτρεξε επιμέρους σερί 6-20.

Τα δεκάλεπτα: 16-14, 41-34, 62-58, 68-78.

Μπούντουτσνοστ (Τζίκιτς): Τζάκσον 13 (3), Σέχοβιτς Σο. 9 (2), Κλαρκ Ε. 8, Μπάροβιτς 2, Κλαρκ Κ. 9 (1), Γκόρντιτς 12 (3), Κραφτ, Όμιτς 12, Πόποβιτς 1, Νίκολιτς Ντ. 2.

Μακάμπι Τελ Αβίβ (Σπάχια): Γουίλμπεκιν 28 (6), Ο’Μπράιαντ 4, Καλοϊάρο 7 (1), Ρολ 12 (1), Κέιν 7, Τάιους 7 , Λέβι, Ντιμπαρτολομέο 3 (1),Μπλακ 10, Ζούσμαν.