Κορυφαίοι για τους “Τούρκους” αναδείχθηκαν οι Ντάγκλας και Έβανς με 26 και 20 πόντους αντίστοιχα. Για την ομάδα του Ραντόσεβιτς πάλεψε ο Κόπονεν ο οποίος πέτυχε 23 πόντους και προσπάθησε πολύ στο τέλος, αλλά δεν μπόρεσε να αποτρέψει την ήττα.

Οι δύο ομάδες ξεκίνησαν ισορροπημένα το παιχνίδι. Η Μπάγερν επιδίωξε να τρέξει στα πρώτα λεπτά και να πετύχει μερικά εύκολα καλάθια. Ο Ντέντοβιτς ήταν αρκετά ζεστός και αφού πέτυχε πέντε διαδοχικούς πόντους, έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του (6-9, 5’). Από εκείνο το σημείο και ύστερα η Μπάγερν επέβαλλε τον ρυθμό της, έκανε ένα σερί 15-0 και μετά το τρίποντο του Ουίλιαμς έφτασε στο +16 (6-22, 9’).

Στις αρχές της δεύτερης περιόδου ήταν η Νταρουσάφακα, η οποία έκανε ένα επιθετικό σερί. Οι “Τούρκοι” επιτέθηκαν κυρίως από την περιφέρεια και δικαιώθηκαν. Ο Ντίπλερ σκόραρε εις διπλούν από τα 6.75, ενώ οι Έβανς και Όμζιζρακ τον ακολούθησαν, κάνοντας ένα επιμέρους σκορ 12-2 και μειώνοντας τη διαφορά στους τρεις (26-29, 13’).

Στο δεύτερο ημίχρονο οι παίκτες του Ραντόσεβιτς είχαν την εντολή να βρουν τον Ντεντοβιτς και έτσι έγινε. Ο άσος της Μπάγερν πέτυχε οχτώ συνεχόμενους πόντους και αφού δέχτηκε την ασίστ του Γιόβιτς, ευστόχησε για τρεις από την αδύνατη πλευρά και διεύρυνε τη διαφορά της ομάδας του (44-58, 23’). Οι γηπεδούχοι απάντησαν άμεσα στη συνέχεια και κράτησαν τη Μπάγερν δίχως σκορ για πάνω από τρία λεπτά. Από το τρίποντο του Ντάγκλας η Νταρουσάφακα μείωσε στους πέντε (53-58, 27’), ενώ λίγο αργότερα ο Έβανς κάρφωσε τη μπάλα στο καλάθι και έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του (62-61, 29’).

Το παιχνίδι έγινε ντέρμπι στο τελευταίο δεκάλεπτο. Παρόλο που η Μπάγερν βρήκε σκορ από διαφορετικούς παίκτες, δεν μπόρεσε να φτιάξει διαφορά και η Νταρουσάφακα προηγήθηκε για δύο πόντους μετά το τρίποντο του Κίντ από τη γωνία (79-77, 37’). Παρά τις μεγάλες προσπάθειες του Κόπονεν για την ανατροπή, ο Ντάγκλας πέτυχε τους 13 τελευταίους πόντους της ομάδας του. Ο Αμερικανός ευστόχησε στις δύο βολές (2.7 δευτερόλεπτα πριν το τέλος) έκανε το 92-87, χάρισε τη νίκη στη Νταρουσάφακα και έβαλε στοπ στις φιλοδοξίες τις Μπάγερν για τα πλέι-οφ.

Τα δεκάλεπτα: 14-27, 44-50, 65-67, 92-87

Νταρουσάφακα: (Ερνάκ Σελτζούκ) Όζμιζρακ 13, Ακάι, Ντεμίρ 2, Κίντ 8, Οζντεμίρογλου 9, Σάβας 2 Ντάγκλας 26, Πέινερς, Ντίπλερ 6, Έβανς 20, Έρικ 6

Μπάγερν: (Ντέγιαν Ράντονιτς) Ντάνγκουβιτς, Κίνγκ, Κόπονεν 23, Ραντόσεβιτς 8, Λούσιτς 9, Λο, Ντέντοβιτς 20, Γιόβιτς 10, Μπαρτέλ 8, Ουίλιαμς 5, Μπούκερ 4