Η Χίμκι πήρε μια απαραίτητη νίκη για την συνέχεια με 90-98 επί της Μπουντουτσνόστ. Κορυφαίος για την ομάδα της Μόσχας, ο Μίκι με 25 πόντους, ενώ ο Τζέκινς πρόσθεσε 17 με 5-8 τρίποντα. Από την άλλη, ο Μπιτάτζε είχε 17 πόντους, ενώ ο Νόρις Κόουλ 20 πόντους και 11 ασίστ για τους γηπεδούχους.

Στο πρώτο ημιχρονο, η Μπουντουτσνόστ ξεκίνησε καλύτερα και βρέθηκε μπροστά με 16-11 στο πρώτο πεντάλεπτο με την Χίμκι να βρίσκει λύσεις από το τρίποντο έχοντας 6-13 τρίποντα στην 1η περίοδο και τον Τζέκινς με 9 πόντους και 3-3 τρίποντα κλείνοντας στο 20-22 το πρώτο δεκάλεπτο. Στο β’ δεκάλεπτο, οι δυο ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ με τους Μαυροβούνιους να βρίσκουν λύσεις στο «ζωγραφιστό» από τον Μπιτάτζε, ενώ η Χίμκι συνέχισε να σκοράρει από τα 6,75 έχοντας κοντά στο 50% στα τρίποντα. Η ομάδα του Ρέπεσα κατάφερε προς το τέλος του ημιχρόνου βρίσκοντας περισσότερες λύσεις να πάρει ένα μικρό προβάδισμα 4 πόντων(43-39 στο 17′). Εν τέλει, το ημίχρονο έκλεισε με 46-45 μετά το 4ο τρίποντο του εξαιρετικού Τζένκινς.

Στο δεύτερο μέρος, η Μπουντουτσνοστ φάνηκε πιο έτοιμη ψυχολογικά και κατάφερε να φτάσει στην μεγαλύτερη διαφορά του παιχνιδιού προηγούμενη με 59-53 στο 24′. Μπιτάτζε και Κόουλ συνέχισαν να συνεργάζονται αρμονικά και να δημιουργούν ρήγματα στην άμυνα της ρωσικής ομάδας. Απο την άλλη, η Χίμκι στηριζόταν αποκλειστικά στον Τζόρνταν Μίκι στην γ’περίοδο. Η Χίμκι έκανε όμως την δικιά της αντεπίθεση και με ένα επιμέρους 15-7 με τον Μάλκομ Τόμας να έχει 6 πόντους κατάφεραν να κλείσουν την τρίτη περίοδο στο 65-68. Οι δυο ομάδες έκανα μικρά σερί καθ’ολη την διάρκεια του παιχνιδιού με την Μπουντουτσνόστ να πλησιάζει και πάλι στο καλάθι και να ισοφαρίζει με τρίποντο του Τζάκοσν σε 73-73 στο 32′. Από εκεί και πέρα, οι δυο ομάδες έφτασαν ισόπαλες(80-80) στο τελευταίο κρίσιμο δίλεπτο του αγώνα και στο 39′ οι ισορροπίες δεν άλλαξαν καθώς οι δυο ομάδες αντάλλαζαν συνεχώς «χτυπήματα» όντας στο 87-87. Η Χίμκι κατάφερε στα 26” πριν την λήξη να πάρει προβάδισμα πέντε πόντων(88-93) μετά από γκολ-φάουλ του Μίκι και να φτάσει στην νίκη με 90-98 μετά από 5 συνεχόμενους πόντους του Μποστ στα τελευταία δευτερόλεπτα.

Τα δεκάλεπτα:20-22,46-45,65-68,90-98

ΜΠΟΥΝΤΟΥΤΣΝΟΣΤ (Ρέπεσα): Τζάκσον 12, Κόουλ 20 (2), Σέχονβιτς Σουάντ 8 (2), Κλαρκ Ερλ 8 (2), Μπάροβιτς 4, Κλαρκ Κ. 4, Γκόρντιτς 6, Μπιτάτζε 17, Μπελ 11 (3).

ΧΙΜΚΙ (Κουρτινάιτις): Μποστ 10 (2), Κρόκερ 2, Βιάλτσεβ 6, Μάρκοβιτς 6 (2), Μόνια 9 (3), Ζούμπκοβ 10, Τζένκινς 17 (5), Τόμας 13 Μίκι 25 (3).