Δύο συνεχόμενες ήττες θα ήταν πολλές για τη Barcelona, η οποία το πήρε πατριωτικά και με μια μεγάλη εμφάνιση πέρασε με… από το “σπίτι” της Bayern Munchen για το Game 3 της μεταξύ τους σειράς στα Playoffs της EuroLeague και έχει πλέον 2 ευκαιρίες για την πρόκριση στο Final Four της διοργάνωσης.

Οι Καταλανοί ήταν εξαιρετικοί ήδη από τα πρώτα αναγνωριστικά λεπτά της συνάντησης, όταν και κατάφεραν εν ολίγοις να προηγηθούν τόσο με 3-11 όσο και με 8-20 στη συνέχεια, δείχνοντας από την αρχή κιόλας τις άγριες διαθέσεις τους.

Από εκείνο το σημείο μέχρι και το τέλος, η εξέλιξη του αγώνα ήταν ακριβώς η ίδια, με τους φιλοξενούμενους να αποδεικνύουν περίτρανα τον ρόλο του φαβορί και να κρατάνε σταθερά και με άνεση την απόσταση πάνω από τους 10 πόντους καθ’ όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης -ενώ μάλιστα από τα μέσα της δεύτερης περιόδου μέχρι και το φινάλε της 3ης η διαφορά ήταν σταθερά κοντά στους 15 με 19 πόντους!

Στην 4η περίοδο, δεν άλλαξαν και πολλά, με την Barça να φτάνει κάπως έτσι σε μια εύκολα και συνάμα κομβική νίκη.

Tα δεκάλεπτα: 17-26, 31-49, 49-59, 66-75

Μπορείτε να βρείτε τα πλήρη στατιστικά στοιχεία της αναμέτρησης πατώντας ΕΔΩ.