Στο Βελιγράδι η Armani έψαχνε ένα από τα πιο σημαντικά διπλά της σεζόν καθώς θα ήταν αρκετό υπό συνθήκες για να την στείλει από σήμερα στα playoffs.

Για τους νικητές ξεχώρισαν οι Punter,LeDay και Shields με 23,14 και 14 πόντους αντίστοιχα

Για τους ηττημένους προσπάθησαν οι Loyd,Dobric και Kuridza με 22,14 και 7 πόντους αντίστοιχα

Mε την νίκη αυτή η Armani πήγε στο 20-12 ενώ ο Ερυθρός έπεσε στο 9-23

ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ

Η Armani ήθελε πάση θυσία το σημερινό διπλό και αυτό φάνηκε από την αρχή του αγώνα όταν και το σκορ στα μέσα της περιόδου ήταν στο +10(0-10). Ο Ερυθρός δεν κατάφερε να μπει στο πνεύμα του αγώνα και παρά την μείωση της διαφοράς στους 5(12-17)εν τέλει η περίοδος έκλεισε στο +10(12-22)

Στο δεύτερο δεκάλεπτο δεν είχαμε κάποια αλλαγή σκηνικού με τους Ιταλούς να κρατούν τα ηνία του αγώνα και να φτάνουν μάλιστα την διαφορά στην μέγιστη τιμή της μέχρι εκείνη την ώρα (15-30 στο 13′). Οι Σέρβοι κατάφεραν να μειώσουν παρόλα αυτά σε μονοψήφιο νούμερο (36-44) αλλά ο Kevin Punter με ένα δικό του τρίποντο κατάφερε να πάει την ομάδα του στα αποδυτήρια με διψήφια  διαφορά(36-47).

Στο τρίτο δεκάλεπτο δεν φάνηκε να αλλάζει κάτι με τους Ιταλούς να παίζουν στα κόκκινα και να μην χαλαρώνουν ούτε δευτερόλεπτο.Ως αποτέλεσμα αυτού η διαφορά ξέφυγε εντελώς από τον έλεγχο των Σέρβων έφτασε στο +20(38-58) και συνέχισε να ανεβαίνει και να μεγαλώνει με αποτέλεσμα και η Armani να πάει στην τελική ευθεία του αγώνα με την διαφορά στο +24(51-75).

Στο τελευταίο δεκάλεπτο η Armani δεν χαλάρωσε και δεν άφησε ούτε για ένα δευτερόλεπτο τον εαυτό της να χαλαρώσει και εν τέλει πήρε μια μεγάλη νίκη με σκορ 72-93 που θα μπορέσει να της δώσει την πρόκριση από σήμερα

Τα Δεκάλεπτα:12-22,36-47,51-75,72-93