Στην Μόσχα η CSKA υποδέχθηκε και νίκησε εύκολα τον Ερυθρό Αστέρα με 87-72

Για τους νικητές ξεχώρισαν οι Shengelia,Hackett και Voiγτmann με 16,15 και 14 πόντους αντίστοιχα

Για τους ηττημένους προσπάθησαν οι Davidovac,Nnoko, και Hall με 20,12 και 11 πόντους αντίστοιχα

Οι νικητές ανέβηκαν στο 20-10 ενώ οι ηττημένοι έπεσαν στο 9-22

TO ΠΑΙΧΝΙΔΙ

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι Ρώσοι μπήκαν πολύ δυνατά μη θέλοντας να αφήσουν χώρο για αντίδραση στους Σέρβους κι αυτό φάνηκε από το γεγονός ότι η CSKA από την στιγμή που πήρε την διαφορά δεν την άφησε ούτε για δευτερόλεπτο και παρόλες τις προσπάθειες των Σέρβων η πρώτη περίοδος έκλεισε στο +12(31-19).

Η δεύτερη περίοδος κύλησε στο ίδιο μοτίβο με τους παίχτες του Δημήτρη Ιτούδη να μην χαλαρώνουν ούτε λεπτό και να φτάνουν την διαφορά μέχρι και στο +16(35-19). Από εκεί και μετά οι παίχτες του coach Radonic προσπάθησαν να μαζέψουν την διαφορά αλλά το μόνο που κατάφεραν ήταν να πάνε στα αποδυτήρια στο μείον 11(50-39)

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με τους Σέρβους να μπαίνουν με σκοπό να κάνουν την τελευταία τους αντεπίθεση αλλά η εμφάνιση της CSKA δεν τους επέτρεψε κάτι καλύτερο από το να μειώσουν μόλις στους 8 πόντους(53-45) και μόνο. Έκτοτε οι Ρώσοι δεν έδωσαν κανένα δικαίωμα και με κύριο όπλο τους την άμυνα τους πήγαν πάλι την διαφορά σε διψήφια νούμερα κι μπήκαν στην τελική ευθεία του αγώνα με μια διαφορά της τάξης των 12 πόντων(71-59).

Η τέταρτη περίοδος ήταν μια τυπική διαδικασία με τους Σέρβους απλώς να περιμένουν να τελειώσει ο αγώνας και τους Ρώσους να παίζουν στα κόκκινα μέχρι το τέλος του αγώνα και εν τέλει να κερδίζει με 15(87-72)

Τα δεκάλεπτα:31-19,50-39,71-59,87-72