Με τους Edy Tavares και Victor Poirier να είναι σε τρομερή ημέρα και να ρημάζουν το ζωγραφιστό, η Real Madrid βρήκε τη δυναμική που απαιτείται κόντρα στον Ερυθρό Αστέρα, τον οποίο και κέρδισε μάλλον εύκολα με 79-76 ανεβαίνοντας στο 9-2 και την απόλυτη κορυφή της EuroLeague με την 4η σερί της νίκη.

Το προαναφερθέν δίδυμο ήταν εξαιρετικό με 29 κοινούς πόντους με 14-18 δίποντα, 12 ριμπάουντ και 6 τάπες σε μόλις 19 λεπτά παρουσίας κατά μέσο όρο, ενώ και οι συμβολή των all around για άλλη μια φορά Hanga, Heurtel και Fernandez ήταν καθοριστική για τους γηπεδούχους, που ήταν ασταμάτητοι στο δεύτερο ημίχρονο, όπου με ένα 22-8 σερί έκαναν το -1, +13 και καθάρισαν από νωρίς ουσιαστικά.

Από την άλλη μεριά, για τον Ερυθρό Αστέρα, που είδε τη Βασίλισσα να κυριαρχεί σχεδόν σε κάθε στατιστική κατηγορία με αποκορύφωμα τα 15 επιθετικά ριμπάουντ, πρώτος σκόρερ ήταν ο Hollins με 16 πόντους σε 9 σουτ (2-4 δίποντα, 3-5 τρίποντα).

Τα δεκάλεπτα: 16-13, 32-32, 57-46, 79-67

Μπορείτε να βρείτε τα πλήρη στατιστικά στοιχεία ΕΔΩ.