Ο Ολυμπιακός έκανε σεφτέ στην Euroleague Γυναικών και για την 11η αγωνιστική κέρδισε την KSC Szekszárd 88-68. Στο 1-10 η ομάδα του Ολυμπιακού παραμένοντας στην τελευταία θέση του ομίλου, στο 3-8 η KSC Szekszárd και στην προτελευταία θέση του ομίλου.

Αν η 1η περίοδος ήταν ντέρμπι με τον Ολυμπιακό να έχει μόλις ένα προβάδισμα 5 πόντων (19-14) στο 2ο ημίχρονο ο Ολυμπιακός εκτόξευσε τη διαφορά στους 17 πόντους (41-24) και να κλείσει το ημίχρονο στο +11 (42-31)

Στο 20 ημίχρονο ο Ολυμπιακός ανέβασε το σκορ στο +22 (67-45) με το σκορ να κλείνει στο +17 (67-50) ενώ στην τελευταία περίοδο που είχαν όλα κριθεί και το τελικό σκορ να διαμορφώνεται στο +20 (88-68) για τον Ολυμπιακό

Πρώτη σκόρερ της  ομάδας του Ολυμπιακού  ήταν η Megan Gustafson με 32 πόντους (11/15 δίποντα, 1/3 τρίποντα, 7/9 βολές), 10 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα και 2 τάπες, Εξαιρετική ήταν και η Άννα Σταμολάμπρου με 14 πόντους, 4 rebounds, 6 assists και 1  κλέψιμο/

Για την KSC Szekszárd πρώτη σκόρερ ήταν η Sydney Wallace με 17 πόντους (7/11 σουτ), 6 rebounds, και 1 assists.

Τα ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 19-14, 42-31, 67-50, 88-68