Παρά τις 7 ολόκληρες απουσίες της και την πληγή της από τον κορονοϊό, η Real Madrid εξέθεσε την προβληματική φέτος CSKA Moscow, την οποία κατέβαλε με 71-65 στην έδρα της, ανεβαίνοντας έτσι στο 14-4 στη φετινή EuroLeague με την 5η νίκη της στα τελευταία 6 ματς!

Οι γηπεδούχοι εκκίνησαν πολύ ζεστά την αναμέτρηση και προηγήθηκαν γρήγορα γρήγορα τόσο με 11-0 όσο και με 17-3 στην πρώτη περίοδο, βάζοντας δύσκολα με το… καλημέρα στους Ρώσους -που βρήκαν όμως άμεσα τα πατήματά τους και εγκλωβίζοντας τον αντίπαλό τους στους 13 πόντους με 30% ευστοχία εντός πεδιάς και με 13% επιτυχία από το τρίποντο κατόρθωσαν να περάσουν μπροστά.

Οι Ισπανοί ωστόσο δε… μάσησαν και εκκινώντας με 3-5 τρίποντα στην 4η περίοδο μέχρι και το 38′, διάστημα κατά το οποίο δέχθηκαν μόλις 3 πόντους (11 αυτοί), κατάφεραν να φτάσουν σε μια νίκη κόντρα σε όλους και σε όλα!

Τα δεκάλεπτα: 24-14, 37-40, 56-55, 71-65

Μπορείτε να βρείτε τα πλήρη στατιστικά στοιχεία της αναμέτρησης ΕΔΩ.