Στον ρωσικό «εμφύλιο» για την 15η αγωνιστική της EuroLeague, CSKA και UNICS Kazan τέθηκαν αντιμέτωπες στη Μόσχα, με τους φιλοξενούμενους να κάνουν την απόλυτη έκπληξη και να διασύρουν την αρμάδα του Δημήτρη Ιτούδη με 88-67 -ανεβαίνοντας έτσι στο 9-6, προσπερνώντας τον σημερινό τους αντίπαλο!

Η αρμάδα του Καζάν ήταν συγκλονιστική στο παρκέ της Megasport Arena και ταλάνιζε τους οικοδεσπότες ήδη από τα πρώτα λεπτά της συνάντησης, όταν με ένα επιβλητικό 5-22 σερί βρέθηκε να προηγείται με 16 πόντους (26-42) λίγο πριν το φινάλε του πρώτου μέρους -δεχόμενη μόλις 7 πόντους με 16% ευστοχίας και 17% από το τρίποντο στη 2η περίοδο!

Στο δεύτερο ημίχρονο δεν άλλαξε κάτι ιδιαίτερα, με την UNICS να τελειώνει την τρίτη περίοδο με 77% ευστοχίας αλλά και 80% από μακρινή απόσταση, αφήνοντας την απόστασή της να πέσει κάτω από τους 20 πόντους μόνο σε 3 περιπτώσεις -φτάνοντας παράλληλα τις 4 νίκες στα τελευταία 5 παιχνίδια της.

Για τους νικητές, που εκτελούσαν με 15-25 από την περίμετρο, ο Mario Hezonja ήταν ο κορυφαίος με 18 πόντους (6-8 δίποντα, 2-6 τρίποντα) και 10 ριμπάουντ, ενώ ακολούθησαν οι Canaan με 16 πόντους (4-6 τρίποντα) και Mayo με 14 πόντους (4-5 τρίποντα).

Τα δεκάλεπτα: 21-27, 28-46, 51-72, 67-88

Μπορείτε να βρείτε τα πλήρη στατιστικά στοιχεία ΕΔΩ.