Με πολιορκητικούς κριούς τους Jordan  Loyd, και Corey Walden ο Crvena Zvezda άλωσε (89-68 την Villeurbanne) το «Astroballe» σε εξ αναβολής παιχνίδι για την 4η Αγωνιστική της Euroleague και πήγε στο 3-4, ενώ οι Γάλλοι συνεχίζουν να παραπαίουν και είναι στο 1-4.

Η Villerubanne είχε τον έλεγχο στο πρώτο δεκάλεπτο (21-17), αλλά στη συνέχεια όλα άλλαξαν. Οι Σέρβοι πήραν το πάνω χέρι και προηγήθηκαν με 38-44 στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Crvena Zvezda είχε ένα προβάδισμα στα πρώτα πεντέμιση λεπτά, αλλά η Villeurbanne δεν τον άφηνε να ξεφύγει. Στο 25΄.30΄΄ το σκορ ήταν 51-56. Εκεί οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν την μεγάλη αντεπίθεση. Εκαναν ένα επιμέρους σκορ 11-2 και πήγαν στο +14 (53-67) στο 30΄. Στην 4η περίοδο οι Γάλλοι… παρέδωσαν το πνεύμα και οι Σέρβοι έκαναν επέλαση. Πήγαν στο +22 (62-84 στο 37΄) και έφτασαν εύκολα στο «διπλό».

Από τον Crvena Zvezda, που σκότωνε και δεν πλήρωνε από τα 6,75μ. και είχε το επικό ποοστό του 57,9% (11/19) κορυφαίος ήταν ο Loyd (29π. με 6/6βολ., 7/10διπ., 3/4τριπ., 2ριμπ., 2ασ., 5κλεψ. και 31 στo σύστημα αξιολόγησης), ενώ άξιος συμπαραστάτης του ήταν ο Walden (20π., με 3/5τριπ., 3ριμπ., 5ασ., 4κλεψ.).

Από την Villurbanne που είχε 14 ασίστ και 16 λάθη, πρώτος σκόρερ ήταν ο Freeman (14π.).

Τα δεκάλεπτα: 21-17, 38-44, 53-67, 68-89.