Νίκη χωρίς αντίκρισμα για την Armani Milano η οποία επικράτησε της Baskonia με 89-83 έχοντας τον έλεγχο στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα. Πρώτος σκόρερ για τους νικητές ήταν ο Cabarrot με 17 πόντους και 3/4 τρίποντα ενώ από πλευράς των Βάσκων ξεχώρισε ο Thompson με 19.

Ξεκίνημα της αναμέτρησης και η Armani μπήκε πιο δυνατά στην ανάμετρηση με ένα γρήγορο 8-2 με πρωταγωνιστές τους Baron και Cabarrot. Η Baskonia όμως ισορρόπησε το ματς με τον Thompson να τελειώνει υποδειγματικά τις φάσεις και τους Ιταλούς να έχουν τις απαντήσεις (18-17). Κάπως έτσι κύλησε και η δεύτερη περίοδος με τους γηπεδούχους ωστόσο να έχουν την πρωτοβουλία στο προβάδισμα. Ο Baron βοηθούσε τόσο εκτελεστικά όσο και δημιουργικά και με τον Voigtman να κάνει το step up. Στην αντίπερα όχθη, Giedraitis και Costello κρατούσαν την ομάδα τους κοντά στο σκορ (40-34).

Στο δεύτερο μέρος, η Baskonia μπήκε αποφασισμένη να φέρει το παιχνίδι στα μέτρα της. Costello και Thompson έκαναν το step up σε άμυνα και επίθεση. Ωστόσο, οι γηπεδούχοι είχαν άμεσες απαντήσεις με τον Cabarrot να είναι αρκετά αξιόπιστος πίσω από τα 6,75 και τους Davies και Hines να βοηθούν στο αμυντικό κομμάτι. Στα τελευταία λεπτά, οι Ιταλοί είχαν το προβάδισμα στα τελευταία λεπτά με αποτελέσμα να πάρουν μια νίκη ελπίδας για τη συνέχεια. Από την άλλη πλευρά, οι Βάσκοι μπορεί να έχασαν αλλά παραμένουν στο κόλπο της οκτάδας.

Τα δεκάλεπτα: 18-17, 40-34, 62-60, 89-83.