Οδυνηρό πρόβλημα στη Fenerbahce, αφού κατά τη διάρκεια του αγώνα με την Gaziantep, στο πλαίσιο της 19ης ημέρας του τουρκικού πρωταθλήματος, ο Marco Guduric χτύπησε στο δεξί του γόνατο με μόλις 47” να απομένουν για το φινάλε του πρώτου ημιχρόνου!

Αμέσως, κατευθύνθηκε με τη βοήθεια των ανθρώπων του συλλόγου στα αποδυτήρια, με την επίσημη γνωμάτευση που θα καταστήσει τη σοβαρότητα του τραυματισμού να αναμένεται τις επόμενες ώρες.

Μέχρι τότε, ο Σέρβος forward, η μεταγραφή που έχει εκτοξεύσει την πορεία της ομάδας στην Ευρώπη, μετρούσε 10 πόντους με 5-7 σουτ και μια τελική πάσα σε 12 λεπτά συμμετοχής.

Αν μείνει τουλάχιστον 1 μήνα εκτός δράσης, τότε αναμένεται να χάσει πολύ σημαντικά για το κυνήγι των playoffs ματς στην EuroLeague.