Οι δύο ομάδες βρέθηκαν από νωρίς κοντά στο σκορ με τους γηπεδούχους όσο και τους Γάλλους να κλείνουν την πρώτη περίοδο στο 15-15 με τον Ρίλεϊ και τον Κλαρκ να είναι οι δύο παίκτες που τράβηξαν το σκορ για τις δύο ομάδες. Η δεύτερη περίοδος βέβαια ήταν αυτή που άνοιξε τη διαφορά ανάμεσα στις δύο ομάδες με τη Ναντέρ να παίρνει διαφορά 13 πόντων και να κλείνει το ημίχρονο στο 28-41.

Όσο καλή ήταν η Ναντέρ επιθετικά στη δεύτερη περίοδο άλλο τόσο κακή ήταν στο δεύτερο ημίχρονο μιας και κατάφερε να πετύχει συνολικά 17 πόντους, έχοντας πολύ κακά ποσοστά τόσο στα δίποντα (33%) όσο και στα τρίποντα (38%). Η Σαλόν κατάφερε να εκμεταλλευτεί την επιθετική δυστοκία των Γάλλων και με ένα καλό επιθετικό κρεσέντο κατάφερε να φτάσει στην ισοφάριση σε 58-58. Η Ναντέρ είχε την τελευταία επίθεση του αγώνα με τον Γουόρεν να δοκιμάζει σουτ 3 πόντων χωρίς όμως να βρει στόχο με το σκορ να παραμένει ως έχει.

Πολύ καλή εμφάνιση πραγματοποίησε από πλευράς γηπεδούχων ο Κλαρκ, ο οποίος πέτυχε 16 πόντους και μάζεψε 3 ριμπάουντ αλλά και ο Φαλ που έκανε double double με 11 πόντους και ισάριθμα ριμπάουντ. Από πλευρά Ναντέρ ο Μπάτερφιλντ ήταν αυτός που τράβηξε το σκορ πετυχαίνοντας 13 πόντους.