Χωρίς τους Πέιν και Μαλεντόν η Βιλερμπάν συνέχισε την αήττητη πορεία της στην LNB (5/5). Η ομάδα του Τόνι Πάρκερ ξεκίνησε την αναμέτρηση με 0-10 και δεν κοίταξε ποτέ πίσω της φτάνοντας με σχετική ευκολία στο 30-47 του ημιχρόνου. Η Ντιζόν στο τρίτο δεκάλεπτο μείωσε μέχρι τους 8, 46-54 αλλά Νουά (16 πόντους) και Ντιότ (13 πόντους) δεν επέτρεψαν στους γηπεδούχους να πλησιάσουν άλλο. Στη τελευταία περίοδο η διαφορά κυμαινόταν από τους 7 έως τους 15 πόντους με την Βιλερμπάν να ελέγχει πλήρως την αναμέτρηση φτάνοντας πιο εύκολα από ότι δείχνει το τελικό σκορ (70-79) στην επικράτηση.

Οι Γάλλοι θα αντιμετωπίσουν την Πέμπτη στο Μόναχο την Μπάγερν στην προσπάθεια τους για το 3/3 στην Ευρωλίγκα μετά τις σπουδαίες νίκες κόντρα στις Ελληνικές ομάδες.