Δυσκολεύτηκαν οι Μονεγάσκοι κόντρα στη Ναντέρ, όπου επικράτησαν 79-69 κυρίως χάρη στην καλή πρώτη περίοδο όπου το επί μέρους σκορ ήταν 22-12.Η Λεβαλουά συνέχισε τις καλές εμφανίσεις και παρότι δυσκολέυτηκε κόντρα στη Σαλόν Σαονέ όμως χάρη στην καλή τρίτη περίοδο, όπου έκανε 26-18 επί μέρους σκορ πήρε τη νίκη και κρατήθηκε ψηλά στη βαθμολογία.

Όσον αφορά το ντέρμπι της 3ης θέσης ανάμεσα σε Σολέ και Ντιζόν, οι φιλοξενούμενοι απέδρασαν με το διπλό όμως δεν κατάφεραν να εδραιωθούν τρίτοι στη βαθμολογία, αφού ισοβαθμούν με τη Μονακό.Η Βιλερμπάν υποδέχεται αύριο (25/11) την Σαλόν-Ρεμ με σκοπό να διατηρήσει το αήττητο, προερχόμενη από μια δύσκολη ευρωπαϊκή «διαβολοβδομάδα» όπου γνώρισε δύο εντός έδρας ήττες σε ισάριθμα ματς, από Φενέρμπαχτσε και Εφές.